Upravte si na jaře zahradu

Zahrada je něco, na co můžete být opravdu pyšní, ale také něco, co může připomínat dokonalou džungli. Když už zahradu máte, tak byste se o ní měli pěkně starat a nikoliv jí nechat pustošit. Zahrada vám totiž dokáže dát mnoho, jednak harmonii do duše, můžete zde relaxovat, odpočívat, načerpávat nové síly a pak také můžete v zahradě pěstovat ovoce a zeleninu.

Jak upravit zahradu? V první řadě byste se měli zbavit všeho, co zahradě kazí dojem. Pokud je zahrada nerovná, pak byste ji měli zarovnat a vysadit na ní trávu, kterou budete jednou týdně sekat a udržovat jí. Na zahradě si samozřejmě udělejte posezení, kde budete odpočívat a vítat v pěkných letních dnech i své návštěvy.

Mohlo by vás zajímat:  Při sekání trávníku hraje roli počasí, denní doba i délka zkrácení

Další důvod proč zahradu máte, je jistě takový, že si na své zahradě, budete chtít něco vypěstovat. Samozřejmě to bývá ten největší důvod, proto si vysaďte na slunná místa vše, co byste na své zahradě rádi měli.

Nedílnou součástí zahrady také bývají květiny, bez kterých se snad ani správná zahrada nemůže obejít. Vysaďte si do záhonů trvalky. Nemusíte mít nutně jen záhony, udělejte si zajímavé ostrůvky, které si můžete osázet jak jehličnatými stromy, tak i květinami. Aby byla tato místa zajímavá po celý rok vysaďte si zde jak jarní rostliny, tak i letní rostliny, podzimní rostliny, vřes a také již zmiňované jehličnany.

Mohlo by vás zajímat:  Trávník potřebuje péči už nyní. Vápnění předejde plevelu i nenáviděnému mechu

Budete mít v každém ročním období co na své zahradě obdivovat. Do jarních trvalek patří nejčastěji narcisy a primule a pak také tulipány, vysadit můžete i sněženky. Tyto květiny na vaší zahradě oznámí, že již přišlo jaro. Letních květin je nespočet, vyberte trvalky, které vám budou kvést každý rok po zimě. Na podzim je pěkný vřes a nádherné jsou chryzantémy, které koupíte v jakýchkoliv barvách a které na podzim krásně kvetou.

Pokud nemáte k zahradě vztah a pořídíte si vlastní zahradu, na které si uděláte vše podle svého, pak vězte, že se do své zahrady zamilujete a že i přesto, že jste z města, milujete městský život a město jako takové, budete svou zahradu skutečně milovat. V létě si na zahradě můžete nafouknout, nebo postavit bazén a nemusíte si platit pobyt na přeplněných koupalištích, či se koupat ve špinavých vodních nádržích, kde nevíte, co vás čeká.

Přidat na Seznam.cz