800x600 1461439912 206636 Big

Na zahradu patří párty stan či jiný přístřešek

Těšíte se na léto, až budete moci trávit večery venku, až si ugrilujete maso (či nějaký vegetariánský zeleninový pokrm) a posedíte si s přáteli u sklenky vína? Tahle zahradní idylka je nepřekonatelná, ovšem jen do doby, než začne pršet.

Máte-li na zahradě pergolu či altánek, patříte mezi ty šťastnější. V opačném případě vám postačí pořídit si jednoduchý párty stan. Nemusíte se vymlouvat na nedostatek místa, zahradní párty stany se vyrábí v široké škále velikostí včetně malých 3 × 3 variant. Ani finance nejsou překážkou, levnější zastřešení totiž budete hledat jen těžko. A stavba – to už je úplná hračka. Zejména nůžkové stany se dají postavit i v jednom člověku.

Mohlo by vás zajímat:  Lékaři předepisují na vysoký cholesterol léky plné chemie. Ten přírodní pomocník se přitom skrývá na zahrádce

Zahradní párty stany mají multifunkční využití nejen na zahradě

Fungují jako perfektní ochrana před povětrnostními vlivy, deštěm, nebo naopak příliš silnými paprsky slunce. Na zahradě je využijete při různých oslavách, svatbách, grilování a dalších venkovních akcích. Avšak jelikož se stany dají bez problémů přenášet, můžete si je s sebou vzít třeba na dovolenou a postavit si je před chatkou, nebo někam na festival. Skládací zahradní altánky sice nejsou zamýšleny jako trvalé zastřešení, ale přes léto si je klidně nechte postavené. Například máte-li malé děti, určitě oceníte, že si budou hrát venku ve stínu.

Mohlo by vás zajímat:  Také rostliny potřebují zimní spánek. Během zimování ale může dojít k fatálním chybám

Svůj zahradní párty stan si vyberete i vy

Až si budete vybírat stan, zaměřte se zejména na konstrukci. Chtějte tzv. nůžkové stany, protože ty jsou nejjednodušší na sestavení. Celá konstrukce už je hotová a drží pohromadě, vy ji jen roztáhnete. Dále by vás měly zajímat velikost, tvar (kruhový, obdélníkový) a barva. Bílá je asi nejčastější, ale nebojte se odvážnějších odstínů, ty zase nejsou tolik náchylné na špínu. A nezapomeňte ani na pečlivý výběr doplňků. Zahradní párty stany se dají koupit obyčejně bez bočních stěn, které lze libovolně dokoupit. Stejně tak je možné dovybavit se moskytiérou apod.

Přidat na Seznam.cz