Mosquito 1332382 1920

Se sluníčkem se vrací i dotěrní komáři. Některé příjemné vůně je zaručeně odpudí

Komáři jsou velmi nepříjemný a otravný hmyz. Nejvíce člověka otravují u vody nebo u lesa. Vyskytují se na teplých a vlhkých místech. To znamená, že vás mohou také silně potrápit doma u bazénu nebo kolem míst se sudy na dešťovou vodu. Štípnutí komárem nemusíte cítit, může být ale také velmi nepříjemné. Dokáže svědit, štípat, zarudnout, zanítit se, a v důsledku toho i otéct. Problém s komáry ale nemusí být neřešitelný, můžete se jich zbavit dokonce pomocí přírodních surovin. 

Esenciální oleje

K boji proti komárům můžete použít některé esenciální oleje, stačí jen vybrat takovou vůni, kterou komár nesnese. Esenciální oleje lze zředit vodou a použít je na tělo místo repelentu, ale také je možné nechat jej vypouštět vonné silice do okolí tam, kde se komáři rádi vyskytují. Můžete nechat otevřenou lahvičku s olejem, nanést jej na vatu nebo zapálit svíčku v aromalampě. Nejúčinnější bude eukalyptus, citronová tráva, hřebíček, skořice a levandule.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit krtka? Vyzkoušejte tyto tipy
Zdroj obrázku: Pixabay

Na základě esenciálních olejů lze vyrobit repelent, který je možné nanášet na pokožku. Vyberte si jeden z výše uvedených esenciálních olejů a smíchejte 250 ml vodky s 20 ml vámi zvoleného esenciálního oleje. Po důkladném promíchání můžete začít domácí repelent hned používat.

Rostliny odpuzující komáry

Rostliny, které odpuzují komáry svou vůní, můžete pěstovat na zahradě v záhonech, ale i na terasách a balkónech v květináčích. Truhlíky můžete umístit i na okenní parapety, aby se vám komáři při větrání nestěhovali do domu. Vhodné je také umístit květináč s rostlinou ke všem venkovním vchodům do domu. Nejvíce účinné jsou bylinky, které se vám mohou hodit i v kuchyni. Vysadit můžete levanduli, fenykl, tymián, mátu i velmi oblíbenou bazalku.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mravencům doma i na zahradě pomohou osvědčené produkty
Zdroj obrázku: Pixabay
Přidat na Seznam.cz