Group Houseplant White Wooden Windowsill Near Window Scandinavian Style Room Home Decoration Lifestyle

Nejsou to vždy octomilky. Malý černý hmyz si rád smlsne na pokojových rostlinách, zakročte včas

V kuchyni se snadno mohou objevit malé mušky, které si všichni spojujeme s ovocem. Na první pohled nejsou nebezpečné, ale velmi rychle se množí a brzy budete mít celou kuchyň i jiné místnosti zamořené drobným hmyzem. Naštěstí se jich můžete zbavit pomocí česnekového vývaru, který si velmi jednoduše a levně připravíte ve své kuchyni!

Malý hmyz nemusí být ovocné mušky!

Mušky sice mohou vypadat jako ovocné, ale může se jednat o druh Sciara militaris, který napadá rostliny. Jde o malý černý hmyz. Samička během chvilky naklade až 100 vajíček najednou. Jakmile se vyklubou larvy, pustí se do vašich rostlin. A potom se budete potýkat s obrovskou katastrofou. Jsou téměř neviditelné, takže je potom velmi těžké se jich zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Královny pokojových rostlin jsou oblíbené, málokdo však orchidejím skutečně rozumí

Samotné mušky pro rostliny nejsou nebezpečné. Larvy ale budou ihned po vyklubání hledat potravu. Jedí organickou hmotu a mají rády kořeny rostlin. Mladé rostliny mohou dokonce úplně zahubit. Proto byste se měli co nejdříve vypořádat s muškami, dokud doma nemáte žádné larvy. Dospělí jedinci totiž obsadí všechny vaše rostliny a použijí je jako potravu pro své děti.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí recept na nepříjemný hmyz

Česnek je oblíbeným kořením v našich kuchyních. Kuchaři česnek milují pro jeho chuť i silnou vůni. Ukázalo se, že pro hmyz jde o velmi nepříjemnou surovinu, které se velmi rád vyhne. Jestli chcete s hmyzem ve svém domově bojovat přírodními způsoby, měli byste vyzkoušet vývar z česneku, který je od vašich rostlin zaručeně dostane velmi rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci dokážou ovocný strom i zničit. Zahradu zachrání jednoduchá past, která zlikviduje všechny škůdce

Připravte si hlavičku česneku a rozmačkejte ji. Potom česnek zalijte sklenicí horké vody. Počkejte, až se voda natáhne česnekem. Jakmile směs vychladne, nařeďte roztok litrem vody a použijte tuto směs na zalévání rostlin, které již škůdci napadli. Nesmíte to ale přehnat, protože vysoká vlhkost v květináči bude hmyz lákat a nepomůže vám ani česnek!

Zdroj: https://plantophiles.com/pest-control/how-to-get-rid-of-fungus-gnats/
Přidat na Seznam.cz