Dracena3

Schnoucí listy znamenají u dracény jediné: rostlina volá o pomoc. Zachraňte ji domácími léky

Zachraňte svou dracénu, které začaly žloutnout nebo schnout listy. Jednoduchý trik spočívá ve výživných hnojivech připravených z přísad, které pravděpodobně máte ve své kuchyni. Dozvíte se o některých okamžitých způsobech, jak zachránit chřadnoucí dracénu.

Základní péče

Pravděpodobnou příčinou žloutnutí nebo schnutí listů u dracény je nesprávné zalévání, hnojení nebo nevhodné umístění. Dracéna má ráda teplo, proto teplota v místnosti nesmí být nižší než 15 stupňů. Miluje slunečné polohy s rozptýleným světlem. Toleruje suchý vzduch, ale její listy se vyplatí postřikovat vodou, hlavně v zimě. Je dobré pravidelně utírat listy vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Zesláblou orchidej na pokraji sil ještě možná půjde zachránit. Mnohdy pomůže správná zálivka

Dracéna nevyžaduje intenzivní hydrataci, zejména na podzim a v zimě při odpočinku. Zalévejte ji, až když je substrát suchý. Dracéna nemá ráda nadměrnou vlhkost, takže ji nemůžete nechat ve vodě, protože její kořeny začnou velmi rychle hnít. Máte-li odrůdy s barevnými listy, ty vyžadují vyšší vlhkost. Půda, ve které je rostlina zasazená, by měla být úrodná a propustná.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody chřadnutí

Pokud má vaše dracéna suché listy na koncích, důvodem může být nesprávná poloha. Může být příliš stinná nebo příliš slunečná. Dalším důvodem je sporé zalévání a vysušení substrátu. Dracénu byste měli zalévat jednou týdně. Na vině může být i příliš nízká pokojová teplota, ideální pro tuto rostlinu je 22 až 28 stupňů. Nízká teplota negativně ovlivňuje rostlinu.

Mohlo by vás zajímat:  Mráz ohrožuje i pokojové květiny, zmrzlé rostliny mohou uhynout

Kávová zrna nebo sedlina po uvařené kávě obohacují substrát o cenné živiny, zlepšují strukturu půdy a zvyšují kapacitu vody. Na základě kávových zrn můžete připravit kondicionér na zalévání, mimo jiné stojí za to je použít i jako podestýlku nebo substrátovou složku. Čajová sedlina posypaná na povrchu země v květináči také pomůže zbavit se much, které létají kolem květin.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/dracaena/dracaena-houseplant-care.htm
Přidat na Seznam.cz