Beautiful Poinsettia Flowerpot Gifts Christmas Balls Wooden Table Bright Background

Vánoční hvězda vnese domů to pravé adventní kouzlo. Postarejte se, aby byla skutečnou ozdobou

Vánoční hvězda je velmi oblíbenou dekorativní květinou. Je to vedle vánočního stromku a jmelí další ze symbolů Vánoc. Musíte se o ni ale starat, abyste se mohli kochat jejími květy. Vánoční hvězda je totiž velmi citlivá na chlad a průvan, proto byste ji neměli dávat do blízkosti oken, kterými větráte. Po dlouhodobém chladu jí mohou opadat listy.

Vybírejte vánoční hvězdu poctivě

Pokud se rozhodnete pro nákup této květiny, určitě si raději kupte v obchodě novou než nějakou bazarovou. U té nebudete vědět, jak je na tom, a brzy se mohou objevit příznaky onemocnění nebo vám začne uvadat. Vybírejte takové rostliny, které nestojí blízko u dveří. Nejdříve se podívejte na listy a poupata. Zdravá rostlina bude mít čerstvá poupata a listy bez viditelného poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Sanseviera je rostlina snů. Ke štěstí jí stačí málo a domácí vzduch dokonale pročistí

Žlutý pyl nebo jiné nečistoty znamenají, že rostlina není v pořadu a nemusela by vůbec vykvést. Vánoční hvězda potřebuje také pravidelnou zálivku. Půda v květináči musí být jen vlhká, nesmí být přemokřená. Pokud je substrát suchý, rostlina může strádat, na druhou stranu v mokré zemině mohou uhnívat kořeny, což na první pohled nepoznáte. Rostlinu ale můžete vyndat a podívat se, jestli jsou kořeny pevné.

Zdroj obrázku: Freepik

Vánoční hvězda potřebuje teplé místo

Nejdříve rostlině najděte vhodné místo. Jak jsme uvedli, nesnese chlad ani průvan, proto ji nedávejte do blízkosti dveří nebo oken, která často otevíráte. Suchý a teplý vzduch ale může způsobit opadávání listů. Vodu jí dopřávejte s mírou. Přebytečná voda v květináči pro ni může být velmi nebezpečná. Čím méně, tím lépe – přidat můžete vždycky. Před každou zálivkou je vhodné prstem zkontrolovat, jestli je kořenový bal suchý a po 15 minutách přebytečnou vodu vylijte.

Mohlo by vás zajímat:  Voskovka květina jak pěstovat

Nikdy nepoužívejte studenou vodu, ale nechte ji stát při pokojové teplotě. Vánoční hvězda je vhodná jako dárek. Můžete si ji koupit hned v několika velikostech a vytvořit tak skvělou kompozici společně s malými svíčkami.

Zdroj: https://orchidrepublic.com/blogs/news/poinsettia-christmas-flower-facts-care-instructions
Přidat na Seznam.cz