Potted Succulent Store Shelves Selective Focus

Nejen řezané květiny jsou krásným dárkem. Zelené rostliny také potěší a budou dělat radost déle

Květiny má ráda skoro každá žena. Ne každá rostlina je ale vhodná jako dárek. Kromě řezaných květin můžete darovat také rostliny v květináči, které budou vypadat skvěle nejen na okenním parapetu, ale také na jídelním stole. Ukážeme vám, z jakých rostlin si můžete vybrat a jak jimi zaujmout.

Darujte i zelené rostliny, které jsou nenáročné na péči

Některé rostliny můžete darovat, a přitom vůbec nemusí být kvetoucí. Zelené rostliny určitě mají své kouzlo, a proto se vyplatí si o nich něco přečíst a poté je darovat lidem, které máte rádi. Jako první z nich uvedeme bambus. S přídomkem šťastný se jedná o odrůdu dracény. Má velmi výrazný vzhled, který získal díky kultivaci. Pokud někomu šťastný bambus věnujete, darujete mu zároveň do domu pozitivní energii

Mohlo by vás zajímat:  Nejdražší kávy světa nabízí exkluzivní chuť a jedinečný původ

Darovat můžete také narcis v květináči, který se stane ozdobou interiéru. Můžete ho mít nejen v půdě, ale také mezi oblázky. Narcis má velmi intenzivní vůni a můžete si ji užívat celý rok, pokud se o něj budete pečlivě starat. Další rostlinou je aloe vera. Její listy jsou plné chladivého gelu, který může pomoci například s popáleninami.

Zdroj obrázku: Freepik

Sukulenty zvládne každý začátečník

Mezi další rostliny, které vypadají dobře a zároveň nejsou náročné na pěstování, patří sukulenty. Existuje jich mnoho druhů a bude záležet pouze na vás, jaké si vyberete. Nepotřebují mnoho vody a můžete je tak nechat i několik dní doma o samotě. Snesou teplá a slunná místa, v zimě je pak stačí zalít jednou měsíčně.

Mohlo by vás zajímat:  Chronická bolest ochromuje běžný život. Elektrostimulace je řešení, které rychle uleví

Vánoční kaktus si lidé pořizují především před vánočními svátky. Během Vánoc by měla květina rozkvést, ale pokud se tak nestane, je možné, že jste udělali chybu v pěstování. Amarylky jsou velmi oblíbené rostliny, stejně jako orchideje. Ty jsou ale vhodné už pro zkušenější pěstitele, protože mají specifické požadavky na pěstování. Ať se rozhodnete pro jakoukoli rostlinu, rozhodně s našimi tipy nešlápnete vedle.

Zdroj: https://www.usatoday.com/story/money/reviewed/2021/10/01/10-great-plants-give-gifts/5938061001/
Přidat na Seznam.cz