Chinese Tea Ceremony Ceramic Teapot Made Clay Bowls Wooden Background

Šálek čaje příjemně zahřeje, dva oblíbené druhy ale také pomohou zhubnout

Čaj patří mezi nejoblíbenější hřejivé nápoje, které si mnoho z nás užívá každý den. Některé druhy čaje jsou skvělé i v případě, že se chcete zbavit pár přebytečných kilogramů. Na trhu nechybí ani speciální čaje pro spalování tuků nebo na podporu metabolismu. Dva z nich ale patří mezi nejoblíbenější druhy, když chcete zhubnout. Jde o zelený a červený čaj. Který z nich je lepší?

Zelený čaj

Tento druh je u nás velmi oblíbený. Má protirakovinné vlastnosti, omlazuje, zlepšuje koncentraci a má antidepresivní účinky. Pomůže také kráse a mládí pokožky. Jde o obrovskou vitamínovou bombu, protože obsahuje katechiny, polyfenoly, vitamíny B, C, E, K, aminokyseliny, třísloviny, draslík, mangan, fluor, vápník a zinek. Zelený čaj také chrání tělo před demencí a aterosklerózou.

Mohlo by vás zajímat:  Mech a plevel mezi dlažebními kostkami vypadají odolně. Zaručeně je porazí tři domácí postřiky

Při výběru zeleného čaje vybírejte japonské gyokuro nebo senchu Uchiyama. Při pravidelné konzumaci bude nejlepší matcha, která je vyrobená z mletých čajových lístků. Zelený čaj je známý také tím, že pomáhá při hubnutí. Musíte ale dodržovat pár pravidel. Musí se louhovat 4 minuty, pít několikrát denně a měli byste ho pít mezi jídly a před spaním. Díky tomu rychle zhubnete.

Zdroj obrázku: Freepik

Červený čaj

Tento druh čaje není u nás tak populární, ale jeho účinky na organismus jsou velké. Dokáže eliminovat volné radikály, snižuje účinky oxidačního stresu, zabraňuje stárnutí buněk, má antioxidační a protirakovinné vlastnosti. Červený čaj je velmi známý pro své účinky na štíhlou postavu. Podporuje hubnutí, trávicí procesy a detoxikuje celý organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Cibulky některých květin potřebují dobře zazimovat, aby přežily mrazy a na jaře znovu vyrostly

Při výběru je nejlepší sáhnout po pu-erh, který je zároveň nejoblíbenějším typem červeného čaje, takže byste ho měli snadno sehnat. Čaj pijte po jídle, ale počkejte alespoň 30 minut, aby měl nejlepší účinky. Odborníci doporučují pít maximálně 3 šálky červeného čaje denně, a to po každém velkém jídle. Jestli chcete nejlepší čaj na hubnutí, zvolte si červený čaj, který funguje o trochu lépe než jeho zelená varianta.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/weight/types-of-tea-that-may-help-with-weight-loss/
Přidat na Seznam.cz