chinese-tea-ceremony-ceramic-teapot-made-clay-bowls-wooden-background

Šálek čaje příjemně zahřeje, dva oblíbené druhy ale také pomohou zhubnout

Čaj patří mezi nejoblíbenější hřejivé nápoje, které si mnoho z nás užívá každý den. Některé druhy čaje jsou skvělé i v případě, že se chcete zbavit pár přebytečných kilogramů. Na trhu nechybí ani speciální čaje pro spalování tuků nebo na podporu metabolismu. Dva z nich ale patří mezi nejoblíbenější druhy, když chcete zhubnout. Jde o zelený a červený čaj. Který z nich je lepší?

Zelený čaj

Tento druh je u nás velmi oblíbený. Má protirakovinné vlastnosti, omlazuje, zlepšuje koncentraci a má antidepresivní účinky. Pomůže také kráse a mládí pokožky. Jde o obrovskou vitamínovou bombu, protože obsahuje katechiny, polyfenoly, vitamíny B, C, E, K, aminokyseliny, třísloviny, draslík, mangan, fluor, vápník a zinek. Zelený čaj také chrání tělo před demencí a aterosklerózou.

Mohlo by vás zajímat:  Skogluft aneb vytvoření zdravého života za pomoci rostlin. Překonejte nejistoty a obklopte se zelení

Při výběru zeleného čaje vybírejte japonské gyokuro nebo senchu Uchiyama. Při pravidelné konzumaci bude nejlepší matcha, která je vyrobená z mletých čajových lístků. Zelený čaj je známý také tím, že pomáhá při hubnutí. Musíte ale dodržovat pár pravidel. Musí se louhovat 4 minuty, pít několikrát denně a měli byste ho pít mezi jídly a před spaním. Díky tomu rychle zhubnete.

Zdroj obrázku: Freepik

Červený čaj

Tento druh čaje není u nás tak populární, ale jeho účinky na organismus jsou velké. Dokáže eliminovat volné radikály, snižuje účinky oxidačního stresu, zabraňuje stárnutí buněk, má antioxidační a protirakovinné vlastnosti. Červený čaj je velmi známý pro své účinky na štíhlou postavu. Podporuje hubnutí, trávicí procesy a detoxikuje celý organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Postřik připravený z chilli koření zlikviduje mšice

Při výběru je nejlepší sáhnout po pu-erh, který je zároveň nejoblíbenějším typem červeného čaje, takže byste ho měli snadno sehnat. Čaj pijte po jídle, ale počkejte alespoň 30 minut, aby měl nejlepší účinky. Odborníci doporučují pít maximálně 3 šálky červeného čaje denně, a to po každém velkém jídle. Jestli chcete nejlepší čaj na hubnutí, zvolte si červený čaj, který funguje o trochu lépe než jeho zelená varianta.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/weight/types-of-tea-that-may-help-with-weight-loss/
Přidat na Seznam.cz