Slice Juicy Ripe Lemon Close Up Macro Background

S vodním kamenem, odolnými skvrnami nebo škodlivými pesticidy nejlépe zatočí známé ovoce

Citron je ovoce, které se používá především v kuchyni. Má ale všestranné využití, pomůže s čištěním koupelny, odstraní skvrny z oblečení nebo bot, vypořádá se také s vodním kamenem v různých zařízeních a poradí si s odolnými nečistotami například v mikrovlnné troubě. Představíme vám jeho účinky a věříme, že citron budete mít pořád při ruce.

Citron se nehodí jen do kuchyně

V kuchyni se může použít nejen do čaje, ale také zabrání lepení rýže nebo hnědého cukru. V kuchyni ale pomůže také odstranit vodní kámen z rychlovarné konvice. Stává se to velice často, protože konvice patří mezi nejvíce využívaná zařízení v kuchyni. Naplňte ji vodou, přijdete šťávu ze dvou nebo tří citronů a přiveďte k varu. Nechte vodu v konvici vychladnout a měkkým kartáčkem vyčistěte. Nezapomeňte ještě několikrát převařit čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Antioxidanty prodlužují život. Dodat je tělu je snadné, nejen zelenina je jich plná

Stejným způsobem dokáže vyčistit také mikrovlnnou troubu. Misku naplňte vodou a dejte do ní citronovou kůru nebo vymačkejte trochu šťávy. Misku vložte do mikrovlnné trouby a zapněte ji. Misku nechte stát 5–10 minut a poté celý povrch mikrovlnky otřete papírovou utěrkou. Jestli chcete mít dokonalou rýži, můžete během vaření do vody přidat trochu citronové šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron pomůže k čistému ovoci a zelenině

Jestli používáte hnědý cukr, může se stát, že začne krystalizovat. Zamezit tomu můžete pomocí citronu, stačí jeho slupky vložit do nádoby s cukrem. Díky citronu se zbavíte také pesticidů, které se běžně aplikují na ovoce a zeleninu. Lžíci šťávy spojte s jedlou sodou, zalijte sklenicí vody a promíchejte. Ve směsi pak můžete umýt zeleninu i ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Mykorhizní vakcína oživí borůvkové keře a podpoří úrodu

Citron funguje jako odlakovač na nehty. Vyživí a vyčistí nejen nehty, ale také jejich okolí. Nehty namočte na 10 minut do teplé vody a vatový tampon namočte do směsi octa a citronové šťávy. Přiložte na nehet, nechte 20–30 sekund působit a otřete hadříkem. Pomocí citronu také hravě vyčistíte obklady a vanu. Vodní kámen se může usadit i na nich.

Zdroj: https://www.almanac.com/content/household-uses-lemons
Přidat na Seznam.cz