Gray Yellow Modern Living Room Two Couch 3d Rendering

Nechte svůj domov provonět nádhernými květinami, které do interiéru vnesou čerstvý vzduch

Význam rostlin zná snad každý. Nejen že jsou krásnou dekorací našich domovů i zahrad, ale mají také jiné funkce, které byste doma mohli ocenit. Pomáhají například čistit vzduch od nečistot a bakterií. Někteří lidé se rostlinám vyhýbají, ale rozhodně k tomu není důvod. Rostliny, které pročistí vzduch, mohou i krásně vonět a díky tomu v domácnosti vytvoří lepší prostředí pro trávení volného času.

Jaké rostliny pomohou vyčistit vzduch?

Jestli chcete doma volněji dýchat, rozhodně by vám v domácnosti neměla chybět rostlina jménem okřídlený květ. Odstraňuje nebezpečné látky ze vzduchu, krásně vypadá a také voní. Místnost bude působit atraktivním dojmem a vy se v ní budete cítit lépe. Tyto rostliny mají jemnou vůni, která vydrží po celý den. Můžete ji navíc postavit na mnoho míst, hodí se na parapet i stůl.

Mohlo by vás zajímat:  Epipremnum miluje slunce a vodu. Výhonky s ozdobnými listy mohou dorůst přes 4 metry

Meduňka je bylinka, která nejen osvěží vzduch, ale také může pomoci při chřipce a nachlazení. Mnoho lidí z ní dělá například čaje nebo ji přidává do různých sprejů a repelentů. Musíte sice často myslet na její zalévání, ale díky tomu bude krásně růst a nevadí jí jakékoliv místo v domácnosti. Orchidej patří mezi nejkrásnější rostliny vůbec. Není jednoduché se o ni starat, ale při dodržení pravidel vám udělá ohromnou radost svými velkými květy. Potřebuje hodně světla.

Mohlo by vás zajímat:  Sukulenty splní požadavky na nenáročnost i dekorativnost. Opravdu je z čeho vybírat
Zdroj obrázku: Freepik

Růže je velmi známá rostlina, která je voňavá a navíc krásná

Růže patří mezi květiny, které jsou stálicí na našem trhu. Jsou stále velmi oblíbené, a kdo nedostal kytici růží, jako by ani nebyl. Potřebují jen velké množství světla a také dostatek vody, aby vám mohly dělat radost skutečně dlouho.

Jasmín je rostlina, která je velmi voňavá a rozhodně stojí za to ji mít doma. Některé druhy mají sladko-květinovou vůni, která je velmi příjemná. Jasmín patří k oknu a potřebuje časté zalévání. Levandule je rostlina, která je vhodná pro lidi, kteří potřebují často uklidnit po náročném dni. Má krásnou vůni, hodí se do čajů, a dokonce odpuzuje komáry. Můžete si z ní vyrobit repelent, v domácnosti ji dejte k oknu.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz