Nechte svůj domov provonět nádhernými květinami, které do interiéru vnesou čerstvý vzduch

Význam rostlin zná snad každý. Nejen že jsou krásnou dekorací našich domovů i zahrad, ale mají také jiné funkce, které byste doma mohli ocenit. Pomáhají například čistit vzduch od nečistot a bakterií. Někteří lidé se rostlinám vyhýbají, ale rozhodně k tomu není důvod. Rostliny, které pročistí vzduch, mohou i krásně vonět a díky tomu v domácnosti vytvoří lepší prostředí pro trávení volného času.

Jaké rostliny pomohou vyčistit vzduch?

Jestli chcete doma volněji dýchat, rozhodně by vám v domácnosti neměla chybět rostlina jménem okřídlený květ. Odstraňuje nebezpečné látky ze vzduchu, krásně vypadá a také voní. Místnost bude působit atraktivním dojmem a vy se v ní budete cítit lépe. Tyto rostliny mají jemnou vůni, která vydrží po celý den. Můžete ji navíc postavit na mnoho míst, hodí se na parapet i stůl.

Meduňka je bylinka, která nejen osvěží vzduch, ale také může pomoci při chřipce a nachlazení. Mnoho lidí z ní dělá například čaje nebo ji přidává do různých sprejů a repelentů. Musíte sice často myslet na její zalévání, ale díky tomu bude krásně růst a nevadí jí jakékoliv místo v domácnosti. Orchidej patří mezi nejkrásnější rostliny vůbec. Není jednoduché se o ni starat, ale při dodržení pravidel vám udělá ohromnou radost svými velkými květy. Potřebuje hodně světla.

Zdroj obrázku: Freepik

Růže je velmi známá rostlina, která je voňavá a navíc krásná

Růže patří mezi květiny, které jsou stálicí na našem trhu. Jsou stále velmi oblíbené, a kdo nedostal kytici růží, jako by ani nebyl. Potřebují jen velké množství světla a také dostatek vody, aby vám mohly dělat radost skutečně dlouho.

Jasmín je rostlina, která je velmi voňavá a rozhodně stojí za to ji mít doma. Některé druhy mají sladko-květinovou vůni, která je velmi příjemná. Jasmín patří k oknu a potřebuje časté zalévání. Levandule je rostlina, která je vhodná pro lidi, kteří potřebují často uklidnit po náročném dni. Má krásnou vůni, hodí se do čajů, a dokonce odpuzuje komáry. Můžete si z ní vyrobit repelent, v domácnosti ji dejte k oknu.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz