Adfgfgd

S chytrou domácí meteostanicí Netatmo je zahradničení snadné

 

Díky inteligentnímu řešení od společnosti Netatmo se nyní profesionálním zahradníkem může stát úplně každý.

Příchod jara je obdobím, na které se každý rok těší všichni milovníci zahradničení. Začátek sezóny však zkušeným i začínajícím zahrádkářům přináší také řadu výzev. I přesto, že zrovna svítí slunce, je třeba zahradu předem chránit a připravit ji i na možné klimatické změny. Díky meteorologické stanici Netatmo a jejímu příslušenství, jako je chytrý srážkoměr nebo anemometr, mohou uživatelné snadno zjistit, co přesně se právě děje s jejich úrodou.

Déšť, slunce nebo zima, klimatické podmínky a počasí zkrátka diktují potřeby každé zahrady a mají na rostliny obrovský vliv. Příliš vysoké nebo naopak nízké teploty ovlivňují kvalitu, kvantitu, barvu nebo dokonce chuť úrody ovoce.[1] Dobrá předpověď počasí je proto klíčovým prvkem pro správnou péči o jakoukoliv zahradu v kterémkoliv ročním období.

Proč je chytrá meteostanice Netatmo nezbytnou výbavou každého zahrádkáře?

S domácí meteorologickou stanicí Netatmo mohou uživatelé v reálném čase měřit okolní teplotu, vlhkost a atmosférický tlak. Mohou ale také na základě svých potřeb definovat, kdy je třeba zaslat výstrahu a včas zasáhnout. Během jarních nocí se teplota venku často přiblíží 0 °C a rostliny je nutné včas ochránit. Pokud například úroda přijde některý rok později, lze podle historie dat snadno zjistit, jaké meteorologické změny za tím stojí. 

Mohlo by vás zajímat:  Těchto 7 přírodních olejů nesmí doma chybět. Uleví při nemocech a odplaví stres

Zavlažování na míru pro krásnou zahradu

Pro správný růst rostlin je stěžejní správné množství vody.  Chytrý srážkoměr Netatmo zaznamenává počet spadlých srážek za uplynulou hodinu a den, což pro zahrádkáře ve výsledku znamená výraznou finanční úsporu. Zavlažovat tak totiž mohou pouze v případě, kdy je to skutečně potřeba. Srážkoměr lze také napojit přímo na zavlažovací systém a automaticky přerušit zavlažování, když začne pršet. 

Ochrana rostlin před silným větrem

Vítr může představovat nebezpečí pro každou zahradu: snižuje teplotu, poškozuje vegetaci a způsobuje vysychání rostlin a půdy. Chytrý anemometr Netatmo umí poslat v případě předpovědi silného větru upozornění a zahrádkáři se tak mohou na tuto situaci včas připravit. Přístroj poskytuje přesné měření směru a rychlosti větru, které je nezbytné pro správné zavlažování nebo ochranu sazenic. 

Mohlo by vás zajímat:  Stačí málo a v lednici se usadí nepříjemný zápach. Zbavte se ho pomocí osvědčené metody

Cena a dostupnost

Meteorologickou stanici Netatmo si můžete pořídit za 4699,99 korun, srážkoměr za 1999,99 korun a chytrý anemometr za 2799,99 korun. Všechny produkty jsou dostupné na www.netatmo.com a www.alza.cz.

Aplikace Netatmo pro předpověď počasí je plně kompatibilní s iPhony od iOS9 a chytrými telefony s operačním systémem Android 4.2. a výše. Pro Windows i Mac je dostupná také webová aplikace Netatmo.

 

 

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité
Mohlo by vás zajímat:  Konzumace masa projde brzy velkou proměnou. Budoucnost je otevřená udržitelnému pěstování

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.

 

 

 

 

[1] Rick BICKLING, Poslední mrazivý den: co to znamená pro vaši zahradu, Jak zahradničit, 2016

Přidat na Seznam.cz