171924 1912307027 V

Zahradní nábytek se vyrábí z různých materiálů. Podívejte se na jejich výhody a nevýhody

Přestože teplé počasí je ještě v nedohlednu, měli byste popřemýšlet nad zahradním nábytkem, protože momentálně ho zakoupíte za zlomek ceny. Obchody se totiž snaží doprodat loňské skladové zásoby. Pokud tedy uvažujete nad tím, že staré plastové židle, které už ztratily i svou původní barvu, vyhodíte, udělejte si radost nějakým novým setem. Jaký materiál ale zvolit?

Plastový zahradní nábytek

Pro ekonomicky smýšlející je připraven plastový zahradní nábytek, který však nedokáže nabídnout tak dlouhou životnost jako dřevo, ratan či kov. Plastové provedení je sice nejlevnější volbou, ovšem počítejte s tím, že židle i stůl brzy ztratí barvu. Stejně tak myslete i na to, že plastový nábytek nemá příliš vysokou nosnost.

Mohlo by vás zajímat:  Ježek na zahradě - co jste nevěděli

Dřevěný zahradní nábytek

Jestliže prahnete po eleganci, která perfektně zapadne do prostředí zahrady, sáhněte po dřevěném zahradním nábytku. Působí přirozeně, zároveň ladí ke každému domu. Vyrábí se buď z borovicového dřeva, nebo odolného teaku. Speciální kategorii tvoří ratanový nábytek, jež si vás podmaní designem.

Hliníkový zahradní nábytek

Svou nadčasovostí vás dostane hliníkový zahradní nábytek, který představuje zároveň nejnákladnější variantu. Hliníkové profily jsou upraveny tak, aby byly doslova nesmrtelné. Jejich nosnost je vysoká, odolávají také nepřízni počasí. I když nábytek zmokne, nic se nestane, protože nerezaví.

Mohlo by vás zajímat:  Živý, nebo umělý: oba typy vánočních stromků mají své výhody

Samozřejmě záleží na každém, jaký materiál mu vyhovuje. Pestrou nabídku zahradního nábytku najdete například v internetovém obchodě Atan.cz, kde je rozdělen do přehledných kategorií. Přímo tak najdete konkrétní kus nábytku a nemusíte procházet všechen. Je libo stůl, židle, lavice či houpačky? Zakoupit rovnou můžete také altán, houpací síť či hračky pro děti určené přímo na zahradu.

 

Přidat na Seznam.cz