Pachira Aquatica Guiana Chestnut Money Tree Leaves Closeup

Okrasné dřeviny ozdobí byt i během chladných měsíců

Na jaře a v letních měsících si můžeme užívat zeleně na každém kroku. V zimě je to mnohem těžší. Naštěstí doma můžeme mít k dispozici zelené rostliny po celý rok. Stačí, když si vyberete pokojové rostliny, které přinesou zeleň i trochu exotiky. Dřeviny jsou skvělou možností, jakou můžete využít. Navíc jejich pěstování zvládnou i začátečníci.

Pachira aquatica

Chcete mít doma velmi krásný a působivý strom, který vám budou všichni závidět? Tato rostlina je pro vás ideální. Její kmen je spletený do copánků. Listy připomínají tvar ruky a mají intenzivní zelenou barvu. Dorůstá výšky 1 až 1,5 metru a kvete velmi zřídka. Naštěstí na pěstování nemá vysoké nároky. Nesmíte ji jen dávat na přímé slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Bambus je rostlina štěstí, které svou nenápadnou krásou vnese domů

Gardénie

Z kvetoucích dřevin je nádherná gardénie. Dosahuje výšky až 50 centimetrů. V období květu vás potěší bílými květy, které nádherně voní. Krásně vypadá po celý rok, ale má vysoké požadavky na pěstování. Jestli nejste příliš zkušení, tuto rostlinu byste si pořizovat neměli. Nesnáší vysokou vlhkost a vyžaduje mírně kyselý substrát.

Zdroj obrázku: Freepik

Palma areková

Palmy jsou obecně velmi oblíbené. Můžete vybírat z mnoha druhů, vzhledů i velikostí. Pěstování je velmi snadné, takže vám vydrží doma po dlouhé roky. Potřebují vlhký vzduch, rozptýlené světlo a vlhkou půdu. Skvěle vyčistí vzduch od toxinů a oživí každý prostor bez ohledu na styl a velikost. Nejlépe vypadají v ložnici, kde si budete připadat jako na pláži nebo v deštném pralese.

Mohlo by vás zajímat:  Kapradinu podpoří hnojivo připravené z čaje nebo zeleniny

Popínavé rostliny

Kvetoucí réva, břečťan nebo převislé rostliny jsou skvělou možností pro každý domov. Popínavé rostliny s dřevnatým kmenem dorůstají velkých rozměrů a ozdobí váš domov i krásnými květy. Většinou vyžadují slunná místa a v létě bohatou zálivku. Hodně závisí na tom, jaký druh rostliny si pořídíte. Některé z nich jsou velmi nenáročné a vypadají krásně po celý rok.

Zdroj: https://www.greenmylife.in/top-10-indoor-woody-plants-2
Přidat na Seznam.cz