Beautiful Pink Flower

Růže potřebují správnou půdu, vhodné hnojení a zálivku

Růže jsou rostlinou velmi oblíbenou. Už odedávna byly používány jak v medicíně, tak v kosmetickém průmyslu. Oblíbené jsou pro svůj vzhled, vůni i léčivé účinky. Jejich pěstování ale může být někdy ošemetné. Zvláště pokud neznáme několik zásadních informací o tom, co jim svědčí a co ne. Právě proto vám přinášíme v dnešním článku shrnutí těchto informací.

Půda je při pěstování základ

Půda je při pěstování jedna z nejpodstatnějších věcí. Zrovna růže mají nejraději půdu s neutrálním pH. Také potřebují půdu úrodnou se schopností adekvátně zadržovat vodu. I z toho důvodu není vhodné růže obkládat kameny. Ty jsou vhodné spíše pro rostliny, kterým vyhovuje sušší, méně úrodná půda.

Mohlo by vás zajímat:  Některé zahradní druhy květin mohou ozdobit také balkon v nespočtu kombinací

S kvalitou půdy se pojí i hnojení. I tím můžete růžím ublížit. Přebytečným hnojením může dojít k přesolení půdy. Vždy je potřeba vzít v úvahu dobu, kdy hnojíme, v jaké půdě a za jakého počasí. Stejně tak je důležité zvolit vhodné období pro hnojení. Neměli bychom hnojit příliš mladé ani příliš staré rostliny. Ideální období je během července.

Zdroj obrázku: Freepik

I zalévání se dá pokazit

I co se tak jednoduché činnosti, jako je zalévaní, týče, i ta se dá pokazit. Je tak důležité abychom dbali na správnou techniku. V prvé řadě se vyhněte zalévání shora. Tímto způsobem bude voda stékat ke kořenům po stonku a zalévání tak nebude efektivní. Vhodné není ani rosení. Růže jsou náchylné na plísňová a jiná houbová onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie dělají rok co rok radost nádhernými květy, jejichž barvu lze dokonce měnit

Také je důležité, jakou část a kdy zaléváte. Vždy se snažte mířit přímo na rostlinu a nechat tak co nejméně vody na listech. Právě ty mohou být poškozeny, pokud se od nich bude později odrážet slunce. Stejně tak byste se měli vyhnout zalévání za přímého slunce, voda by se tak zbytečně rychle odpařovala. Perfektním obdobím je tak brzy ráno či pozdě večer. Jiné časy jsou pro rostlinu riskantní. Pokud je zataženo, můžete zvolit i odpoledne.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/plants/roses/growing-guide
Přidat na Seznam.cz