Bee Light Background With Space Text

Ochraňte sebe i celou domácnost před dotěrným hmyzem. Vsaďte na osvědčené domácí prostředky

Když se venku oteplí a začneme trávit více času na terasách a zahrádkách, nastává problém s obtížným hmyzem, jako jsou vosy nebo včely. Otravují nás celé léto a sedají na potraviny nebo na kůži. Mohou být pro některé lidi velmi nebezpečné, ale existují způsoby, jak sebe i jídlo před hmyzem ochránit.

Nejlepší variantou jsou sítě – jak do oken, tak třeba na verandu

Sítě proti hmyzu se používají již dlouhé roky. Je to velmi účinný způsob, jak domů dostat čerstvý vzduch, ale zároveň se ochránit proti hmyzu, a to i malým komárům. Sítě do oken jsou velmi oblíbené, protože se snadno instalují, některé jsou pouze na suchý zip, takže jejich nasazení zvládne opravdu každý.

Mohlo by vás zajímat:  Práce na zahradě, pro které je ideální čas v srpnu

Vosy nebo včely milují sladká jídla a nápoje. Musíte je venku zakrývat, aby se do nich nedostaly a vy je následně nesnědli. Pokud by vás včela píchla například v ústech, zdravotní problémy by na sebe nenechaly dlouho čekat. Nápoje mějte v uzavřených sklenicích a pijte je brčkem. Snadno se tam hmyz může utopit, aniž bychom si toho všimli.

Zdroj obrázku: Freepik

Na vyplašení hmyzu použijte domácí prostředky

Bylina vratič má velmi silnou vůni, takže se hmyzu zbavíte snadno a rychle. Můžete ji posypat kolem stolu nebo i na něj. Levandule nebo pomeranč mohou také pomoci. Jejich vůně zažene nejen včely, ale také komáry nebo klíšťata. Někdy stačí jen citronová šťáva, kterou můžete nalít do misky a umístit na místo, kde je vyšší koncentrace hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata někdy nechtějí dozrát, lze je však snadno přesvědčit, aby se brzy začervenala

Svou pokožku můžete ochránit také repelentem. Ten si můžete zakoupit, nebo si ho vyrobit doma pomocí několika surovin. Patří sem například hřebíčkový olej, který můžete nanést přímo na pokožku nebo jím postříkat potraviny. Včely a vosy milují barvy. Proto není vhodné nosit barevné oblečení, které je přiláká. Stejně tak na ně působí deodoranty a parfémy. Pokud se chystáte k vodě nebo ven na zahradu, vynechte tuto kosmetiku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant
Přidat na Seznam.cz