Red Anthurium Flowers

Toulitka vnese domů štěstí a úspěch. Pro mazlíčky je však jedovatá

Tajemná rostlina s názvem toulitka je jednou z nejoriginálnějších rostlin, které lze pěstovat v interiéru. Kolem této květiny koluje spousta legend a pověr. Někteří tvrdí, že přináší štěstí a úspěch, jiný se jí zdráhá, protože může obsahovat jedovaté látky. V dnešním článku vám o této květině povíme více.

Neobvyklá a krásná

Toulitka se vyznačuje květy neobvyklého tvaru, shromážděnými v bance, ze které roste květinový list pokrývající květenství. Tato rostlina zapůsobí nejen svým vzhledem, ale také svojí schopností čistit vzduch absorbováním formaldehydu, amoniaku a xylenu. Listy této rostliny jsou velké a lesklé a mají srdeční tvar.

Mohlo by vás zajímat:  Před odjezdem na dovolenou je třeba pokojovým rostlinkám zajistit pravidelnou vláhu

Tuto exotickou rostlinu můžete pěstovat i doma, ale musíte jí věnovat speciální péči. Pokud jde o její substrát, bude vhodný rašelinový nebo směs rašelinového mechu, kompostové půdy a hlíny. Nejlepší pH substrátu je mezi 4,5 a 5,5. Tato květina má ráda hojné zalévání měkkou vodou. Snažte se ale vodu nelít na listy, nemají to rády. Na druhou stranu je dobré je pravidelně utírat od prachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná poloha

Toulitka vyžaduje teplou a světlou polohu, ale ne příliš slunečnou. Nejlepším místem bude východní nebo severovýchodní okno. Jde nejen o nádherně vypadající exotickou rostlinu, ale také hrdinu mnoha pověr a jedinečných legend. Lidé, kteří mají doma toulitku, se mohou spolehnout na profesionální úspěch a dům, ve kterém žijí, bude obklopen zvláštní ochranou. Toulitka je perfektní dárek pro člověka, kterému může přinést mimořádný úspěch.

Mohlo by vás zajímat:  Dlouhodobě přelité rostliny trpí a začnou hnít, rychlý zásah je může zachránit

Ačkoli toulitka přináší štěstí do domu, nezapomeňte, že je to jedovatá rostlina. Šťáva, kterou produkuje, ohrožuje malé děti, alergiky a kočky. Na tento fakt myslete, pokud se chystáte někoho obdarovat touto krásnou květinou. Pokud mají doma čtyřnohé mazlíčky nebo děti, bude lepší volbou jiná pokojová rostlina.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-anthurium/
Přidat na Seznam.cz