Bed Bugs 1354646[1]

Rostliny do ložnice patří. Postarají se o klidný spánek, čistý vzduch a zdravou mysl

Rostliny patří do každého interiéru, pokud tam nejsou, prostor je smutný a neútulný. Můžeme je pěstovat jak v obývacím pokoji, ložnici, jídelně, tak i v koupelně. Také znáte mýtus o rostlinách v ložnici? Že rostliny v ložnici berou kyslík? Neuvěřitelně nesmyslné, je to právě naopak. Rostliny v ložnici dokonce čistí vzduch od jedovatých toxinů a poskytují kyslíku více. Nevzdávejte se pokojových rostlin, mají kladný vliv na naše zdraví i psychiku. Které jsou nejideálnější do ložnice?

Orchidej Phalaenopsis

Orchideje patří mezi nejkrásnější pokojové rostliny. Budou dokonalé pro ložnici, protože poskytují více kyslíku a absorbují toxiny z ovzduší, jako je například oxid uhličitý. Mají rády vlhkost, takže je můžete kropit nebo k nim umístit nádobu s vodou. Tento druh orchideje je na pěstování nejjednodušší, takže stojí za to ho vyzkoušet. Preferuje rozptýlené světlo a špatně snáší přemísťování. 

Mohlo by vás zajímat:  Popínavé rostliny zútulní interiér dlouhými šlahouny, které se mohou pnout i několik metrů
Zdroj obrázku: Pixabay

Břečťan

Dokáže zvlhčit vzduch, což je pro ložnice výhoda a bude se vám lépe spát. Dokáže také absorbovat formaldehyd, který se nachází především v tabákovém kouři. Ozdobí komody, police, ale i parapet. Břečťan dává přednost stinnému místu a vyhovuje mu teplota přibližně 20 °C. Zemina v květináči by měla být stále vlhká, ale ne mokrá. V létě přihnojujte rostlinu jednou týdně.

Kolopejka

Jedná se o malou, ale nápadnou rostlinu, které se přezdívá továrna na kyslík. Nejen kvůli vlastnostem, ale také kvůli velikosti, což je u této rostliny mírně paradoxní. Zaujme svými zajímavými listy i malými květy v bílé, červené nebo růžové barvě. Poskytněte jí rozptýlené světlo a nedávejte ji k radiátoru. Zálivku rostlině dopřejte po zaschnutí vrchní části substrátu.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny vhodné do koupelny: studenou místnost rozzáří pestrými listy i barevnými květy
Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe vera

Aloe je rostlina snů a pro ložnici je nejlepší. Především v noci čistí vzduch, produkuje kyslík a zvlhčuje prostor. Poskytněte aloi slunné místo a zalévejte ji jednou týdně. Jednou za měsíc jí dopřejte hnojení pro zelené rostliny. A pokud vás štípne komár nebo se spálíte od slunce či máte atopický ekzém, ulomte si jeden list, vymačkejte gel a potřete si pokožku.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz