Houseplants 792091 1920

Rostliny v ložnici nesmí chybět, vyčistí vzduch a postarají se o klidný spánek

Květiny a kvetoucí rostliny jsou ozdobou každého bytu nebo domu. O účincích rostlin na lidské tělo toho bylo již mnoho řečeno. Díky nim lépe spíme, dýcháme a snižuje se riziko nemocí. Velká skupina rostlin je navíc nenáročná a hodí se pro začátečníky, kteří s pěstováním začínají. Jaké rostliny se hodí do prostoru, kde spíte? 

Některé rostliny vytvářejí pohodlnější životní podmínky

Sternbergova bylina je na první pohled nenápadná. Stejně jako tchýnin jazyk patří do skupiny rostlin, které jsou vhodné pro vytvoření lepších životních podmínek. Říká se jí „přírodní filtr“, bylina totiž absorbuje karcinogenní sloučeniny, které jsou obsažené v barvách, lacích a kosmetice. Neutralizuje jedovaté látky z cigaretového kouře. Může zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus stěhování nesnese. Při správných podmínkách pokvete mnohem déle
Zdroj obrázku: Pixabay

Mírová lilie je perlou mezi vzorky, které můžete mít doma. Podle některých je snadné ji pěstovat, ale protože má své rozmary, pro někoho může být péče o ni náročnější. Čistí vzduch od škodlivých látek, jako je aceton nebo benzen.

Málokdo je schopen narušit růst nesmrtelného tchýnina jazyka, který dobře snáší nedostatek světla a pomáhá při onemocnění horních i dolních dýchacích cest. 

Do ložnice se hodí také kapradiny

Skvělou kapradinou je ledviník, který vypadá krásně nejen v ložnici, ale daří se mu také v koupelně. Nemá rád příliš světlá místa. Pro správný růst potřebuje přiměřenou vlhkost vzduchu a miluje pravidelné kropení. Kapradina produkuje kyslík a čistí vzduch od škodlivých látek. Neutralizuje také záření, které vydává počítač nebo televizor.

Mohlo by vás zajímat:  Každá rostlina si zaslouží to nejlepší. Poznejte, jak se postarat právě o tu svou
Zdroj obrázku: Pixabay

Fíkus je velmi oblíbená rostlina, vhodná úplně pro každého. Je považován za jeden z nejúčinnějších přírodních zelených filtrů a má fantastický účinek na lidský spánek a pohodu. Ať si vyberete jakoukoli rostlinu, berte na vědomí, že v ložnici by neměly chybět rostliny, které podpoří kvalitu spánku a dýchání.

Přidat na Seznam.cz