Woman Waters Crassula White Flower Pot Stands Windowsill

Tlustice vnese do domova dobrou energii a blahobyt. Pomozte jí přežít náročné zimní měsíce

Tlustice je podle pověr považovaná za rostlinu přinášející do domu blahobyt a pozitivní auru. Kromě toho potěší nízkými nároky na péči a neobvyklým vzhledem, za který vděčí masitým, jasně zeleným listům. Stačí si zapamatovat několik jednoduchých pravidel a bude vám zdobit interiér po dlouhá léta. Dá se dokonce upravovat jako bonsaj.

Mírné světlo bez přehřívání

Některé odrůdy tlustice mohou mít červené špičky a spodní strany listů. Starší exempláře mohou na koncích výhonků vykvést drobnými bílými nebo růžovými květy. Tvar listů připomíná peníze, od čehož se odvíjí anglický název money tree. Číňané zase věří, že tlustice zbavuje místnost, ve které se nachází, špatné energie.

Mohlo by vás zajímat:  Výzva pro pěstitele milující děsivou exotiku. Masožravky pomohou s otravným hmyzem

Tlustici se bude nejlépe dařit na stanovišti s mírným slunečním zářením. Ideální je pro ni okenní parapet orientovaný na jihovýchod nebo západ, rozhodně je ale třeba chránit ji před plným sluněním. V létě se jí daří při teplotách mezi 20 a 26 °C, v zimě mezi 18 a 20 °C. Nikdy rostlinu neumisťujte na parapet, pod kterým je radiátor, protože špatně snáší přehřívání. V zimě ji nenechávejte poblíž otevřeného okna, mohla by zmrznout.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepřelévejte ji

Od poloviny května do konce srpna není problém tlustici pěstovat na balkoně nebo na zahradě. Nevyžaduje častou zálivku, protože její masité listy akumulují dostatečné zásoby vody. Příliš časté zalévání naopak vede k opadávání listů a hnilobě kořenů. Zalévejte ji proto až při úplném vyschnutí substrátu.

Mohlo by vás zajímat:  Několik opatření předejde schnutí pokojových rostlin během dovolené

Na substrát je rostlina nenáročná, stačí jí univerzální zemina pro pěstování sukulentů. Na dno květináče nasypte vrstvu drenáže. Jednou za pár týdnů můžete rostlině dopřát hnojivo určené pro pokojové rostliny nebo pro sukulenty, ale jen v malém množství. Tlustice nemá ráda přesazování, proto se k němu uchylujte až tehdy, když není jiná možnost. V letech, kdy rostlinu nebudete přesazovat, doplňte květináč o trochu čerstvého substrátu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/crasslua-1402868
Přidat na Seznam.cz