Ivy 3519431 1920

Pokojové rostliny opředené pověstí mohou přinést domů neštěstí

Nejen ženy mají rády rostliny. Jsou krásné doma i na zahradách. O pokojových květinách koluje mnoho pověr. Jedny by měly přinést štěstí, jiné smůlu. Pokud jste pověrčiví, některým byste se měli raději vyhnout. To se týká například kaktusů nebo rostlin, které jsou uvadlé.

Kaktusy jsou velmi oblíbené pro svou nenáročnost

Kaktusy nepotřebují mnoho zálivky a jsou dlouhodobě krásné a zdravé. Některé pověry ale naznačují, že rostliny s trny přinesou spoustu negativní energie. Podobné rčení platí také pro květiny, které již uschly. Jestli rostlina uhynula, je nutné se jí zbavit, aby vám nepřinesla smůlu. 

Mohlo by vás zajímat:  Malý záhon se vejde i do bytu. Díky skleníkovému provedení bude úroda bohatá

Jaké další rostliny přinášejí smůlu? Patří sem například vřesy. Jsou přitom jednou z nejoblíbenějších květin podzimu. Objevují se na parapetech, terasách i v zahradách. O vřesech se ví, že přinášejí neštěstí do domu, není ale jasné, odkud pověry jsou. V minulosti se věřilo, že čarodějnice vyráběly z vřesů košťata. Jedním z faktorů může být doba jejich kvetení, ke kterému dochází v listopadu, a ten je spojený se slavností mrtvých.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Další rostlinou, která se nehodí do domácností, je čínská růže neboli ibišek. Vyznačuje se nádhernými červenými květy, které se objeví na jaře a vydrží až do léta. Je skvělá pro začátečníky a vydrží pokles teploty nebo sucho. Jeho majitelům ale může přivodit podle pověry zdravotní problémy. Škodlivost ale nebyla nikdy prokázána. 

Mohlo by vás zajímat:  Kvetoucí záhonky i v zimě mohou být skutečnost, stačí zasadit ty správné rostliny

Břečťan je jedovatý a může přinést problémy s láskou 

Rád roste ve stínu, ale musíte neustále udržovat vlhký substrát. Všechny její části obsahují jedovaté saponiny. V případě kontaktu s pokožkou ji dráždí a při konzumaci způsobují zažívací potíže. Podle pověry může způsobit problémy ve vztazích. Stejná pověra platí také pro fialky. Fialky se pěstují velmi snadno a kvetou téměř po celý rok. Tuto rostlinu byste neměli pěstovat sami, protože jinak nenajdete svou druhou polovinu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Monstera dosahuje až deseti metrů. Vytváří vzdušné kořeny, u starších rostlin velikost listů může dosáhnout až 60 cm v průměru. Je to rostlina, která je oblíbená už několik let. Monstera ale produkuje negativní energii, díky které se lidé kolem ní cítí neklidně a podrážděně. Jestli se chcete vyhnout jakýmkoliv problémům, raději si tyto rostliny do domácnosti nepořizujte.

Přidat na Seznam.cz