Fenykl

Rostliny jsou nejlepší zbraní proti otravnému hmyzu. Tyto druhy nejen komáři přímo nenávidí

Věděli jste, že otravného hmyzu se můžete zbavit pomocí rostlin? Jakmile se venku oteplí, otevíráme okna, abychom v domácnosti měli čerstvý vzduch. Pokud ale v každém okně nemáte sítě, přilákáte tak komáry, mouchy, ale i jiný otravný hmyz. Kromě repelentních přípravků do zásuvek můžete proti komárům bojovat i jiným způsobem. A to nejen na parapetu u okna domu, ale i na terase či balkoně. K tomuto kroku vám pomohou rostliny, které zároveň vyzdobí daný prostor.

Vůně těchto rostlin vám poskytne ochranu před nevítaným hmyzem

Začneme oblíbenou levandulí, která úžasně voní. Dokáže odlákat nevítaný hmyz a mimo to jsou tyto rostliny okrasou po celé léto. Na konci léta levanduli můžete ostříhat, nasušit a dát do provensálského koření. Nejen do koření, ale i jako vůni do šatníku, kde má účinek odpuzovat moly. Jednoznačně se pěstování levandule vyplatí.

Mohlo by vás zajímat:  Základem péče o trávník v létě je správné zavlažování, sekání, hnojení i provzdušňování
Zdroj obrázku: Freepik

Molice

Tato letnička se pěstuje většinou zároveň s muškáty. Na rozdíl od muškátů však dokáže zaujmout svými zelenými listy s bílými okraji. Vylučuje výrazné aroma, které hmyz odpudí. Nejlepší bude, pokud rostlinu zavěsíte, aby mohla spustit své dlouhé šlahouny. Může vás tedy ochránit nejen před komáry, ale i před sluncem.

Šanta kočičí

Krásná fialová květina, která při správné péči kvete celé léto. Jedná se o trvalku, která svým vzhledem připomíná levanduli či yzop. Nejen že odláká hmyz, ale také můžete využít její sílu pro zdraví. Dorůstá do výšky až jednoho metru a má ráda slunná místa. Pokud šantu postavíte na podlahu, vaše kočky ji budou milovat.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni funguje nejlépe prevence, při jejím objevení je důležité zakročit co nejdříve
Zdroj obrázku: Freepik

Fenykl obecný

Fenykl vás potěší svými žlutými květy od června do září. V období kvetení dokáže spolehlivě odpudit komáry. A pokud fenykl nakombinujete s mátou, bazalkou, tymiánem a levandulí, odpudíte i jiný nevítaný hmyz, který dokáže být pěkně otravný. Fenykl je víceletá rostlina, kterou je nejlepší pěstovat dva roky. Má také pozitivní vliv na zdraví člověka. Dokáže léčit žaludeční vředy, odstraní nadýmání, podpoří imunitu a mnoho jiného.

Zdroj: https://www.treehugger.com/plants-that-repel-unwanted-insects-4864336
Přidat na Seznam.cz