Mosquito 49141 1920

Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování

Snad každý zbožňuje příjemné posezení u dobrého jídla během grilování. Dobrý pocit a celý požitek však dokážou snadno zničit malí otravní komáři a podobný dotěrný hmyz. Typicky se objeví ve chvíli, kdy se nejlépe bavíte a máte talíř plný výborného jídla. Zbavit se ho však bývá velký oříšek. Naštěstí existuje jeden specifický prostředek, s jehož pomocí odeženete malé mušky, komáry, včely a další otravné návštěvníky do dostatečné vzdálenosti. A potřebovat k tomu budete jen obyčejnou kávu. 

Klidné grilování bez hmyzu

Zahradní večírky jsou skvělý způsob, jak v létě pořádat oslavy a pohodové večery s přáteli. Během krásného letního počasí si však chtějí užívat také komáři, včely a podobní malí a otravní zástupci hmyzí říše. Pokud tedy nechcete sedět pod altánem zakrytým moskytiérou, budete muset přijít s řešením, jak tyto dotěrné a nezvané návštěvníky odehnat.

Mohlo by vás zajímat:  Kupovaná hnojiva lze v klidu nahradit tím, co bychom jinak doma vyhodili
Zdroj obrázku: Pixabay

Nabízí se použití nejrůznějších chemických přípravků. Ovšem zamyslete se také nad tím, že během grilování jíte a jistě nechcete dýchat potenciálně nebezpečné zplodiny z odpuzovačů hmyzu a postřiků. Existuje však jeden přírodní způsob, jak se zbavit malých návštěvníků a nemuset se uchylovat k žádné drastické chemii. Kávu snad má doma naprosto každý. 

Káva jako přirozený odpuzovač dotěrného hmyzu

Zdroj obrázku: Pixabay

Ano, zní to velmi jednoduše a přesně takové to skutečně je. Recept na odpuzení hmyzu během grilování není nic složitého a zvládne ho naprosto každý. Navíc úspěšnost je až překvapivě velká, což je rozhodně příjemným bonusem pro krásné zážitky během večerního grilování. Připravte si proto dopředu následující ingredience:

  • kávovou sedlinu,
  • talíř nebo mísu,
  • horký uhlík.
Mohlo by vás zajímat:  Křenový postřik ochrání ovocné stromy před chorobami i škůdci. Účinně odežene i nenasytné komáry

Vezměte si kávovou sedlinu například z ranní kávy a dejte jí do misky nebo tácu. Použít můžete také kus alobalu vytvarovaného do provizorní mističky. K sedlině přidejte rozžhavený uhlík z grilování. Dojde k tomu, že z kávové sedliny se začne uvolňovat pára plná kávových výparů. A přesně to je ideální pro odpuzení otravného hmyzu. Navíc se nemusíte bát, že by případné výpary nějak otrávily jídlo. Jediné, co se může stát, je to, že kvůli dané vůni dostanete chuť na další kávu. 

Mohlo by vás zajímat:  Úklid květinové domácnosti: Jak udržet čistotu a pořádek mezi zelení

A co je důvodem, že tento jednoduchý trik skutečně funguje? Příčinou je specifické složení kávy. Její silné aroma je natolik zvláštní, že hmyz jednoduše odpuzuje. Pach kávy totiž překryje lákavou vůni jídla nebo lidí, na které chtějí sedat nenasytní komáři. Pro dýchání z našeho pohledu však nejde o nic škodlivého a jedná se o plně ekologický způsob, při kterém nebude zabit žádný malý organismus v podobě hmyzu. Zkrátka bude pouze zhnusen nevábným pachem a vaší grilovací party se raději vyhne obloukem a skončí u sousedů, kteří trik s kávovou sedlinou neznají. 

Přidat na Seznam.cz