Portrait Asian Woman Eating Holding Plate Green Vegetables Soup

Lékaři předepisují na vysoký cholesterol léky plné chemie. Ten přírodní pomocník se přitom skrývá na zahrádce

Chřest, pálivý kořen plný mnoha vitaminů a dalších pro zdraví důležitých látek. Velmi často bývá spíše v menu hromadných sešlostí. Nejčastěji se s ním setkáte na rodinných oslavách anebo jako přílohou ke grilovanému masu a klobáskám. Má velmi specifickou vůni a pro některé lidi nepříjemně pálivou a na jazyku štiplavou chuť. Ovšem každý by se měl naučit chřest čas od času k nějakému pokrmu přidat, jelikož obsahuje mnoho důležitých látek, které jsou velmi vhodné jako prevence pro zdraví. Kromě toho dokáže také snižovat vysokou hladinu krevního cholesterolu.

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus benjamin je náladová pokojovka, která se ale může stát skutečnou ozdobou interiéru

Kupte si chřest

Máte v hlavě zafixované, že chřest je drahou pochutinou pouze pro ty bohatší z nás? Pak budete jistě mile překvapení. Chřest již dávno není pokrmem pouze pro ty bohaté. Stala se z něho zelenina velmi dobře dostupná pro každou rodinu, o to víc bychom si těchto možností měli vážit a na chřestu si opět začít zakládat. A kde byste měli chřest zakoupit? I jeho shánění je mnohem jednodušší než dříve. Díky mnoha možnostem, které se pro pěstování a dovoz chřestu vyskytly, je velmi snadné jej sehnat. Koupíte ho v každém menším obchodě a vzhledem k tomu, že se řadí mezi zeleninu, určitě bude k sehnání právě v tomto oddělení. Pěstováním a prodejem chřestu se také v dnešní době zabývá poměrně velké množství farmářů, včetně těch českých, od kterých je možné kupovat čerstvý chřest.

Mohlo by vás zajímat:  Ve tváři se projeví, že jíme některých potravin nadbytek
Zdroj obrázku: Freepik

Snížení cholesterolu v krvi

Jak již bylo zmíněno výše, právě chřest je vhodnou volbou pro snížení krevního cholesterolu v krvi. Za tuto skvělou vlastnost může vysoký obsah vlákniny, který se v chřestu nachází. Jeho úkolem není jen snižovat vysokou hladinu cholesterolu v krvi, ale také podporovat správný proces trávení. Chřest mimo vlákninu obsahuje také poměrně vysoké množství vitaminů A, B a C. Z minerálů v něm najdeme hojně zastoupený fosfor, draslík, vápník a hořčík.

Zdroj: https://shine365.marshfieldclinic.org/heart-care/foods-to-help-lower-cholesterol/
Přidat na Seznam.cz