Lékaři předepisují na vysoký cholesterol léky plné chemie. Ten přírodní pomocník se přitom skrývá na zahrádce

Chřest, pálivý kořen plný mnoha vitaminů a dalších pro zdraví důležitých látek. Velmi často bývá spíše v menu hromadných sešlostí. Nejčastěji se s ním setkáte na rodinných oslavách anebo jako přílohou ke grilovanému masu a klobáskám. Má velmi specifickou vůni a pro některé lidi nepříjemně pálivou a na jazyku štiplavou chuť. Ovšem každý by se měl naučit chřest čas od času k nějakému pokrmu přidat, jelikož obsahuje mnoho důležitých látek, které jsou velmi vhodné jako prevence pro zdraví. Kromě toho dokáže také snižovat vysokou hladinu krevního cholesterolu.

Kupte si chřest

Máte v hlavě zafixované, že chřest je drahou pochutinou pouze pro ty bohatší z nás? Pak budete jistě mile překvapení. Chřest již dávno není pokrmem pouze pro ty bohaté. Stala se z něho zelenina velmi dobře dostupná pro každou rodinu, o to víc bychom si těchto možností měli vážit a na chřestu si opět začít zakládat. A kde byste měli chřest zakoupit? I jeho shánění je mnohem jednodušší než dříve. Díky mnoha možnostem, které se pro pěstování a dovoz chřestu vyskytly, je velmi snadné jej sehnat. Koupíte ho v každém menším obchodě a vzhledem k tomu, že se řadí mezi zeleninu, určitě bude k sehnání právě v tomto oddělení. Pěstováním a prodejem chřestu se také v dnešní době zabývá poměrně velké množství farmářů, včetně těch českých, od kterých je možné kupovat čerstvý chřest.

Zdroj obrázku: Freepik

Snížení cholesterolu v krvi

Jak již bylo zmíněno výše, právě chřest je vhodnou volbou pro snížení krevního cholesterolu v krvi. Za tuto skvělou vlastnost může vysoký obsah vlákniny, který se v chřestu nachází. Jeho úkolem není jen snižovat vysokou hladinu cholesterolu v krvi, ale také podporovat správný proces trávení. Chřest mimo vlákninu obsahuje také poměrně vysoké množství vitaminů A, B a C. Z minerálů v něm najdeme hojně zastoupený fosfor, draslík, vápník a hořčík.

Zdroj: https://shine365.marshfieldclinic.org/heart-care/foods-to-help-lower-cholesterol/
Přidat na Seznam.cz