Bouquet Roses Vase With Copy Space

Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle čerstvé díky obyčejným zápalkám

Pugét čerstvě řezaných květin patří mezi nejpopulárnější dárek mezi ženami. Jedná se o oblíbený prezent při narozeninách a svátcích, ale také na svatého Valentýna nebo na Den matek. Květiny vždy pohladí a neurazí žádnou ženu při jakékoli příležitosti, protože jsou krásné a jsou vhodným doplňkem do interiéru. Škoda, že nevydrží ve váze dlouho. Už po pár dnech začnou uhnívat nebo schnout. Co udělat, aby vydržely řezané květiny ve váze co nejdéle? Čerstvá voda nestačí. Ale jedna sirka ano!

První řez je nutný

Řezané květiny musí ujít dlouhou pouť, než se dostanou do vázy na stole. Byť jsou z lásky nebo z úcty darované, musí se o ně správně pečovat, aby neuhynuly příliš brzy. Prvním krokem po příchodu domů je tak nutnost odstřihnout spodní části stonků. Postačuje zkrácení asi o dva až tři centimetry, přičemž řez musí být proveden pod úhlem 45 stupňů. Vzniklá špička zamezí přílišnému množení hnilobných bakterií, květina tak vydrží déle čerstvá.

Mohlo by vás zajímat:  Potkani představují pro každý domov pohromu. Zbavit se jich lze několika metodami
Zdroj obrázku: Freepik

Denní výměna vody

Umístit do vázy s vodou a těšit se po mnoho dní z barevné krásy? Řezané květiny potřebují mnohem více, každodenním úkolem je výměna vody za čerstvou. Při obměně vody je nutné vyčistit také nádobu, protože se v ní mohou hromadit bakterie. Čerstvá voda musí mít pokojovou teplotu, může se použít též zchlazená převařená voda z rychlovarné konvice. Před návratem květin do vázy se musí odstranit uschlé, zahnívající nebo přebytečné listy, které zbytečně ubírají rostlinám sílu.

Mohlo by vás zajímat:  Kytice ve váze mohou vydržet déle krásné díky několika snadným trikům

Triky pro prodloužení čerstvosti květin ve váze

Váza musí být umístěna mimo dosah tepelných zdrojů, nehodí se ani postavení na parapet, kde ohrožují rostliny přímé sluneční paprsky. Vhodnější je chladnější místnost a polostín. A jak docílit toho, aby květina dělala radost po dlouhou dobu? Může se rozpustit půl tablety aspirinu ve vodě ve váze, ale pomohou též obyčejné zápalky. Po odříznutí konce stonku do něj stačí vložit hlavičku zápalky. Tímto způsobem se zabrání množení bakterií a rostlina bude okrasou domova po dlouhé dny.

Zdroj: https://www.rd.com/list/how-to-make-flowers-last-longer/
Přidat na Seznam.cz