Lecive Byliny3

Při sebemenších obtížích zamíříme do lékárny. Příroda nám přitom nabízí přirozenější řešení

V dobách, kdy ještě neexistovaly lékárny a lékaři v každém městě (nebo byli velmi drazí na to, aby si je prostý člověk mohl dovolit), byli lidé odkázání na pomoc přírody. V každé vesnici byla babka kořenářka, která znala prospěšné vlastnosti různých bylin. A ty skutečně pomáhaly proti mnohým neduhům. Na rozdíl od některých léků to byly prostředky naprosto přírodní a přirozené. Lidským tělem byly mnohem lépe přijímány a měly méně vedlejších účinků!

Zdroj obrázku: Freepik

Sáhněte po přírodních surovinách

I v dnešní době, kdy už můžete v lékárně najít lék na jakýkoli problém, se vyplatí sáhnout nejprve po přírodních prostředcích. Každá bylinka může mít o něco odlišné účinky. Ale pozor! Když bylinky dokážou napravit některé nemoci, znamená to, že jejich nadužívání může být také nebezpečné! Proto se před užíváním jakékoli bylinky nejprve snažte dočíst, jaké může mít vedlejší účinky a jaké je maximální množství, které můžete v jedné porci spotřebovat.

Mohlo by vás zajímat:  Med působí na zdraví jako zázrak. Mezi nejcennější patří levandulový, okouzlí úžasnou vůní i účinky

Fazole zdrojem bílkovin a železa

Pravidelná konzumace luštěnin je všeobecně prospěšná. Tak například fazole jsou nesmírně cenné, protože obsahují snadno stravitelné bílkoviny, železo a také vlákninu, která je prospěšná pro celkové zdraví trávicího systému. Kromě toho obsahuje také vitamín B12, který konzumenti masa obvykle ve své stravě postrádají. Fazole pomáhají čistit střeva a působí jako prevence vzniku rakoviny střev.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kozlík lékařský

Nesmírně silná, a přesto dnes již téměř zapomenutá bylina, která snižuje aktivitu nervového systému. Toho využijete zejména v období neklidu nebo stresu, když se potřebujete uvolnit. Má uklidňující a relaxační účinky. Ve formě kapek se používá také ke snadnému usínání a dosažení kvalitního spánku. Pokud tedy patříte mezi nespavce, víte, jakou bylinku máte hledat. Připravit si z ní můžete také odvar či infuzi. Kozlík lékařský pomůže také při žaludečních problémech a menstruačních bolestech.

Zdroj: https://www.allinahealth.org/healthysetgo/heal/natural-remedies-for-everyday-illnesses
Přidat na Seznam.cz