Spoon With Ground Eggshell Fertilizer Homemade Plant Smoothie

Recept na nejlepší domácí hnojivo je známý po dlouhé roky. Prospěje zahradním i domácím rostlinám

Domácí hnojivo je skvělou alternativou k tomu, jak ochránit své rostliny. Můžete si ho vyrobit snadno ze surovin, které máte v kuchyni. Pokud najdete přísadu, kterou používaly už naše babičky, máte vyhráno. Pekařské droždí se totiž hodí nejen na výrobu chleba nebo jiného pečiva, ale slouží jako skvělé přírodní hnojivo.

Vyrobte si kváskový postřik

Proč kvasnice tak dobře fungují? Obsahují vitaminy skupiny B, které jsou pro rostliny velmi důležité. Jsou také plné bílkovin, které udržují rostliny a květiny zdravé a v dobré kondici. Vápník nebo hořčík rostliny také potřebují. Přípravky na ochranu rostlin, které koupíte v obchodech, nejsou tak kvalitní, navíc za ně dáte velké peníze. Mnohem lepší si bude hnojivo nebo postřik vyrobit doma.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit po odkvětu muškáty je obrovská chyba. Díky jednoduché metodě na jaře znovu rozkvetou

Kvasnicové hnojivo působí na rostliny šetrněji a je naprosto bezpečné. Hodí se nejen na okrasné rostliny, ale také na ovoce nebo zeleninu. Droždím byste ale neměli plýtvat, a i když kváskové koláče milujete, věnujte kousek také své zahradě nebo pokojovým rostlinám. Používejte na hnojivo vždy čerstvé droždí, které si můžete snadno zakoupit v obchodě. Hodí se i takové, které už má prošlé datum spotřeby.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak kvasnice na zahradě používat?

Je to velmi jednoduché. Hnojení rostlin je spojené především s jarním obdobím, kdy rostliny vykvétají a potřebují novou sílu. Kvasnicové hnojivo můžete používat klidně až do konce léta. Kvasnice obsahují živiny, které se rostlinám velmi hodí. Bude se jim lépe přijímat nejen voda, ale také minerály z půdy. Kvásek využijete nejen doma, ale právě na zahradě, kde máte menší možnosti hnojení. Můžete ho přitom používat dvěma způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o zelený trávník, nad kterým všichni sousedi puknou závistí

Ani v jednom přitom nemusíte používat vodu z vodovodu. Kvasnice dejte vařit a vodu použijte z vaření. Dešťová voda je skvělou volbou. Kostku droždí rozdrobte a dejte do kbelíku se sklenicí cukru. Nechte dvě hodiny stát, přidejte deset litrů teplé vody a promíchejte. Na týden pak dejte na odlehlé místo, aby se směs prokvasila. Před použitím nezapomeňte směs ještě naředit. Na jednu sklenici roztoku musíte přidat ještě deset litrů vody a hnojivo používejte jednou za 14 dní.

Zdroj: https://www.thespruce.com/make-your-own-fertilizer-1388159
Přidat na Seznam.cz