Group White Purple Orchid Flowers

Díky jediné zelenině se orchidej znovu probudí a rozkvete nádhernými květy

Orchideje jsou nesporným lídrem mezi rostlinami v květináčích. Nejen že vypadají fenomenálně, ale obvykle také nejsou náročné na péči. Bohužel ne vždy se daří pěstitelům dosahovat uspokojivých výsledků, co se týče květenství. Existuje ale záchrana, která orchidejím vrátí sílu a také plno květů. O co jde? Jedná se o česnek!

Co děláte špatně?

Orchidej bez květů rozhodně není to, co bychom si přáli. Její listy jsou také pěkné, ale kvůli těm ji doma nepěstujeme. Je jasné, že květy nevydrží věčně a orchidej je po pár měsících shodí a přejde do klidového stavu. Ten může trvat několik týdnů či měsíců v závislosti na typu orchideje. Co ale děláte špatně, pokud vám orchidej dlouhodobě nekvete? Na vině může být řada věcí včetně nevhodného umístění, příliš nízké vlhkosti nebo houbového onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Toaleta bude hygienicky čistá díky přírodnímu antibiotiku za pár korun. Tento trik je stále populárnější
Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít česnek?

Orchidej jako intenzivně kvetoucí rostlina vyžaduje vysoké množství živin. Je velmi snadné sáhnout po hnojicích přípravcích, ale daleko levnější a efektivnější metoda je použití česneku. Obsahuje velmi intenzivně vonící sloučeninu allicin, která má antibakteriální vlastnosti. Kromě toho obsahuje značné množství cenných vitamínů a minerálů, například draslík, hořčík, měď, železo, chróm, selen, kobalt a vápník. Jak můžete česnekový odvar použít?

Připravte si silnou dávku

Příprava česnekového odvaru je velmi snadná. Stačí uvařit a vychladit litr vody, do nějž prolisujete tři stroužky česneku a necháte minimálně den odležet. Taková směs je hotová a lze ji bez problémů použít pro hnojení orchidejí. Dejte si ale pozor na to, jak orchideje zaléváte. Doporučuje se celý květináč s orchidejí na 30 minut namočit do misky s česnekovou směsí. Květináč samozřejmě musí mít drenážní otvory, aby mohla přebytečná voda volně odtékat. Díky minerálům obsaženým ve směsi bude rostlina stimulována k růstu a k tvorbě nových stonků, na kterých se časem objeví nová poupata.

Zdroj: https://www.foxyfolksy.com/how-to-take-care-of-orchids/
Přidat na Seznam.cz