Bloom 1851481 1920

Tajemství krásně rozkvetlých hortenzií tkví ve správném zazimování a zastřižení

Máte doma hortenzie, které na zimu zazimujete, jak nejlépe umíte a ono se jim na jaře nedaří? Pokud neobrazí nebo obrazí jen velmi málo, je někde něco špatně. A pokud obrazí a pak vám v sezóně nekvetou, také to může být chybami vzniklými nevyhovujícím zazimováním. Pokud vám tyto problémy kolem hortenzií nejsou cizí, čtěte dál. Najdete zde odpovědi na vaše otázky a příští sezónu se dočkáte rostlin plných květů.

Rostlinky nesmí poškodit mráz

Poškození rostlin mrazem je u nás velmi častým problémem, který zahradníky trápí. Je nutné věnovat správnému zazimování velkou část pozornosti. Nejvíce ohrožené pak bývají zejména mladé rostliny, ale mráz je rizikem pro všechny. Proto je velmi důležité rostliny před ním správně ochránit.

Mohlo by vás zajímat:  Petúnie posílí domácí hnojivo z ovesných vloček

Před zimou k rostlinám přihrňte velké množství listí, rašeliny nebo hrabanky, které je uchrání před chladem. Abyste podpořili účinnost správného zazimování, obalte rostliny bílou netkanou textilií. Tu použijte zejména v případě, že předpověď hlásí silnější mrazy, pokud panuje zima pouze s přízemními mrazíky, není nutné ji použít. Je prodyšná a vytváří skvělou tepelnou ochranu. Velmi rostlinkám pomůžete, pokud kolem nich zapícháte větvičky, ideálně z jehličnatých stromů s jehličím. Vytvoříte jim tak příjemný pokojíček, ve kterém se budou cítit dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybrané listnáče zkrášlí zahradu nejenom v létě, dobře se jim daří i letošní zimu
Zdroj obrázku: Pixabay

Správné zastřižení hortenzií

Plno rostlin se zastřihuje na podzim. Hortenzie jsou jedny z mála rostlin, kterým takové zacházení nevyhovuje. Hortenzie se zastřihávají až s příchodem jara, když už máte jistotu, že nebude mrznout. Nechte rostlinu obrazit a s řezem vyčkávejte. Buďte trpěliví a rostlinu sestřihněte až tehdy, když bude zřejmé, které části rostliny se už nezazelenají. Tyto mrtvé části rostliny odstraňte. Květy se tvoří na výhoncích, které jsou staré dva roky, proto pokud sestřihnete celou rostlinu u země, nepokvete.

Přidat na Seznam.cz