Air Purifier With Digital Monitor Screen House Plant Living Room Fresh Air Healthy Life

Čistý a svěží vzduch můžete mít i ve svém domově. Inspirujte se jednoduchými triky

Každý má rád nejen čistotu, ale také příjemnou vůni v domácnosti. Často se bojíme toho, že koupíme osvěžovač vzduchu, který nebude fungovat. Na trhu jich přitom najdete velké množství. Některé z nich obsahují toxiny, které se pak dostanou do vzduchu a vy je budete dýchat. Jejich součástí jsou také organické sloučeniny a přesně tyto sloučeniny rozhodně v domácnosti mít nechcete.

Jak si pomoci k lepšímu vzduchu?

Vyčistit a osvěžit vzduch můžete například pokojovými rostlinami. Eliminují nepříjemné pachy, vtahují do sebe toxické sloučeniny a další látky, které nejsou vhodné pro lidský organismus. Můžete si vypěstovat nebo koupit například oregano, mátu nebo šalvěj. Díky jejich přítomnosti doma budete mít mnohem čistší vzduch. Zkusit můžete také éterické oleje, které využívají především domácnosti vyznačující non toxic styl.

Mohlo by vás zajímat:  Začít žít zdravě může každý. Bez trpělivosti a pevné vůle to ale nepůjde

Stačí přidat několik kapek oleje do půl hrnku octa a obojí nalít do sklenice vody. Nalijte do rozprašovače a máte hotovo. Můžete tuto směs nastříkat na místa, která potřebujete osvěžit. Mezi oblíbené oleje patří vanilkový, mátový nebo levandulový. Osvěžit vzduch můžete také kávovou sedlinou nebo kávou samotnou. Vůně kávy vás ráno může probudit, ale tak sníží zatuchlý zápach v bytě.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelně větrejte a používejte přírodní osvěžovače

Jestli nevětráte pravidelně, možná byste měli začít, protože větrání je velmi důležité. Stačí přitom několik minut denně v každé místnosti vyvětrat a vzduch se vymění. Dělejte tak především v ložnici, protože se vám bude také lépe usínat. Pokud potřebujete pracovat, čerstvý vzduch vám rozhodně pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Těžkému žaludku a pálení žáhy lze snadno předejít. Klíčem je zbavit se špatných návyků

Vyrobit si můžete i přírodní nálev, který pak můžete využít k osvěžení místnosti. Nalijte půl sklenice vody do menšího hrnce, přidejte několik plátků citrusů, šest tyčinek skořice, několik hřebíčků a trochu kardamomu. Vařte na mírném ohni několik minut a poté si můžete vychutnávat uvolňující vůni, která osvěží ovzduší v domácnosti a díky které se budete hned cítit lépe.

Zdroj: https://myenergymonster.com/fl/7-tips-banish-stuffy-air/
Přidat na Seznam.cz