Top View Fresh Red Tomatoes With Cucumbers Inside Baskets Dark Background

Nejoblíbenější kombinace zeleniny je pro tělo obrovské riziko. Okurky a rajčata vždy jezte pouze zvlášť

Okurka v kombinaci s rajčaty je sice oblíbeným duem, na druhou stranu se jedná o spojení, které není dobré pro naše zdraví. Vysvětlením je, že tato kombinace může vzájemně rušit účinky obou druhů zeleniny. Máme se tedy zaměřit na míchání jiných druhů zeleniny? Níže vysvětlujeme, proč je okurka s rajčaty na pořadu dne nejen odborníků.

Okurky i rajčata jsou oblíbenou zeleninou

Do jídelníčku byste měli pravidelně zařazovat zeleninu i ovoce. Okurky i rajčata patří mezi oblíbené druhy, které můžete jíst každý den. Samostatně jsou pro naše tělo prospěšné, ale společně mohou naopak uškodit. Proto je dobré se zaměřit na to, co způsobuje jejich kombinace. Okurky mají nízký obsah kalorií, protože jsou z 95 procent tvořené vodou. Dodají tak tělu hydrataci.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach z cibule už vás trápit nemusí. Pomůžou bylinky, káva nebo sůl

Doporučuje se konzumovat je se slupkou, protože ta obsahuje spoustu živin. Jsou plné vitaminu A, hořčíku a draslíku, dále antioxidantů a flavonoidů, které mohou pomoci proti chronickým nemocem. Okurky také snižují hladinu cukru v krvi, což vědci dokázali na zvířatech. Jestliže slupky z okurek použijete na pokožku, uleví se vám a vaše pleť bude hydratovaná. Také se můžete zbavit otoků.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč by se tyto dva druhy zeleniny neměly míchat?

Rajčata obsahují také hromadu antioxidantů. Omezují riziko srdečních chorob a rakoviny. Rajčata obsahují také vitamin C, a dokonce i spoustu draslíku, kyseliny listové nebo vitaminu K. Je to zelenina vhodná pro naši pokožku. Je ale opravdu škodlivé tyto dva druhy míchat dohromady? Tyto potraviny totiž mají různou dobu trávení a navzájem mohou způsobit nevolnost nebo plynatost.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí hnojiva zajistí bohatou úrodu rajčat

Okurky jsou navíc plné enzymu, který působí proti vitaminu C, který najdete v rajčatech. Okurky by se proto neměly kombinovat s druhy, které jsou na céčko bohaté. Tím pádem je vhodné tyto potraviny nekombinovat, ale samostatně si je dát můžete. Na internetu najdete mnoho receptů na zeleninové saláty.

Zdroj: https://addictedtoveggies.com/can-you-eat-tomato-and-cucumber-together/, https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/have-you-been-eating-tomatoes-and-cucumber-together-read-this/photostory/77152514.cms, https://causingastir.org/is-it-bad-to-mix-cucumber-and-tomato/, https://www.useyourbrainforscience.com/bad-science-on-the-internet-is-the-combination-of-tomatoes-and-cucumbers-really-unhealthy/, https://www.aicr.org/cancer-prevention/food-facts/tomatoes/
Přidat na Seznam.cz