Woman Planting Primula Flowers Spring Garden

Půdopokryvné rostliny vytvoří na zahradě koberec plný barev, o který bude radost pečovat

Vlastní zahrada je pro mnoho lidí oáza klidu. Pouhá péče o rostliny je poměrně uklidňující. Horší je, pokud v zahradě panují podmínky, které neumožňují pěstování okrasných druhů rostlin, případně nemáme sílu a trpělivost se o ně starat. Na pomoc přicházejí půdopokryvné rostliny, které mají minimální nároky na pěstování a vypadají velmi působivě.

Stačí minimální péče

Půdopokryvné rostliny jsou většinou odolné vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a vyžadují minimální údržbu. Charakterizuje je plazivý charakter, díky kterému tvoří „koberec“ po celé ploše. Daří se jim dobře na slunci i v polostínu. Dokáží úspěšně nahradit klasický trávník, jehož údržba stojí dost úsilí. Porostou klidně i na svahu či v jiných extrémních podmínkách. Zároveň takovou půdu zpevní a zabrání erozi.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené balkonové rostliny udrží komáry i mouchy daleko

Půdopokryvné rostliny se dají rozdělit na ty, kterým se lépe daří na slunci, a na ty, kterým nevadí ani vyšší míra zastínění. Břečťan patří do druhé skupiny, k růstu nepotřebujete mnoho světla. Nejčastěji se pěstuje jako popínavá rostlina, při vhodných podmínkách ale účinně pokryje celou plochu. Daří se mu v úrodné a vlhčí půdě.

Zdroj obrázku: Freepik

Před výsadbou substrát připravte

Barvínek se dá pěstovat jak na slunných, tak na stinných místech. Dosahuje výšky maximálně 30 centimetrů, rychle roste a má krásné fialové kvítky. Při vhodných podmínkách kvete dvakrát ročně. Plamenka šídlovitá patří mezi nejkrásnější půdopokryvné rostliny. Není vysoká, ale vynahrazuje to krásným a exotickým vzhledem. Stačí jí poskytnout propustný a písčitý substrát.

Mohlo by vás zajímat:  Růže jsou krásné, ale mnozí je nedoporučují z důvodu nadměrného výskytu škůdců

Jalovec plazivý bude slušet minimalistickým a elegantním zahradám. Aby správně rostl, potřebuje dobře propustnou a mírně kyselou půdu na slunném místě. Chcete-li na zahradu umístit půdopokryvné rostliny, je vhodné před výsadbou připravit substrát a aplikovat organická hnojiva nebo rašelinu. Vyberte si několik druhů, které zasadíte v těsné blízkosti.

Zdroj: https://savvygardening.com/evergreen-groundcover/
Přidat na Seznam.cz