Delicious Smoothies With Ingredients Table

Ovocné a zeleninové koktejly jsou nejlepší svačinkou: nakopnou energií, zaženou hlad a pomůžou zhubnout

Koktejly většinou pijeme v létě, kdy máme dostatek čerstvého ovoce nebo zeleniny. Nejlepší je, pokud máte zahradu a sami si můžete ovoce vypěstovat. Nemusíte se ale omezovat pouze na letní sezonu, protože ovoce i zeleninu koupíte v obchodech po celý rok. Smoothies jsou skvělou záležitostí, protože pročistí organismus a nastartují metabolismus. Jsou skvělým pomocníkem například při hubnutí.

Koktejly jsou hotové během chvilky

Koktejly mají jednu velkou výhodu – jsou hotové během několika minut. Stačí si jen připravit oblíbené produkty, které pokrájejte, dejte do mixéru, přidejte vodu podle potřeby, rozmixujte a máte připravené svačiny klidně na celý den. Je ale lepší si pokaždé udělat čerstvý koktejl. Jestli přemýšlíte nad koupí mixéru, rozhodně ho doporučujeme, protože ho využijete nejen na koktejly.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování rajčat je rozhodující teplota, přísun slunečního světla a odebírání listů

Díky koktejlům do sebe rychle dostanete vitaminy a minerály, které vaše tělo potřebuje. Vláknina a antioxidanty vás ochrání před vnějšími vlivy, vláknina navíc zařídí, že budete najezení, a také podpoří správnou funkci střev. Díky antioxidantům z těla dostanete všechny škodlivé látky. Samozřejmě ale nebude stačit pouze pít ovocné koktejly. Budete muset překopat celou životosprávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Koktejly si můžete připravit z i neobvyklých druhů

Pokud chcete vidět výsledky rychleji, musíte z jídelníčků vyřadit nejen alkohol, ale také sladká nebo smažená jídla a polotovary. Praktickým tipem, který se vyplatí znát, je správná konzumace koktejlů. Nejlépe si tedy dělejte čerstvé a ihned je vypijte. Hodí se především na dopolední svačinu, kdy nemáte mnoho času, ale zároveň chcete ukojit chuť a hlad. Ovocné koktejly vám dodají fruktózu. Koktejly navíc nemusíte doslazovat, protože v ovoci je cukru dost.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z ovesných vloček podpoří rostliny rajčat v růstu

Oblíbený je například koktejl z ananasu, který oloupejte a nakrájejte na menší kousky, přidejte jablko a bílý jogurt. Během pár minut máte hotovou lahodnou snídani nebo svačinu. Mnoho lidí také zkouší nové a nové chutě. Řepový koktejl tak může být překvapením, a pokud řepu smícháte s další zeleninou, rozhodně neuděláte chybu. Velké oblíbenosti se těší také rajčatové smoothie, ke kterému přidejte kousek celeru a pro zvýraznění chuti můžete i kousek feferonky.

Zdroj: https://simplegreensmoothies.com/fat-burning-smoothie
Přidat na Seznam.cz