Banana Peel 3404376 1920

Zázračné hnojivo z odpadu. Banánová slupka bude velkým přínosem pro všechny rostliny

V dnešní době patří používání ekologických domácích přípravků mezi horké trendy. Vede česnek, droždí, kávová sedlina a hlavně banánové slupky. Představují jednoduchý způsob, jak podpořit růst květin. Jsou přímo zlatým dolem mnoha cenných minerálů a využijete je jako domácí hnojivo pro rostliny na zahradě i pokojové druhy. Obsahují významné množství:

  • draslíku a fosforu,
  • hořčíku a vápníku,
  • kyseliny křemičité.

Všechny výše zmíněné látky působí velmi pozitivně v boji proti škůdcům. Stimulují kvetení a dodávají rostlině sílu pro výživu nových odnoží. Z banánových slupek si můžete snadno připravit univerzální hnojivo. Použít ho můžete na květiny v květináči, keře i ovocné stromy.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení je oblíbený způsob konzervace hub, ale jak je to s nezávadností
Zdroj obrázku: Pixabay

Ekologické a velmi účinné hnojivo

Nejlepší je hnojivo připravené z namletých slupek. Nakrájejte je na malé kousky, které dáte usušit do trouby nebo na sluníčko. Poté je opatrně rozdrťte. Takto upravenou surovinu smíchejte s vodou a květiny s ní zalévejte. Můžete ho použít i jako postřik proti mšicím.

Nakrájené banánové slupky můžete upravit i jiným způsobem. Zkuste je smíchat s bylinkami. Vhodné jsou kopřivy, pampelišky nebo přeslička. Vše rozmělněte na kaši a nechte uležet v nádobě asi dva týdny. Dejte ji někam mimo domácnost, protože začne vydávat silný zápach. Před použitím nařeďte hnojivo vodou v poměru 1 : 10. Pokud chcete získat hnojivo extrémně rychle, zalijte banánové slupky vodou a nechte je odstát dva dny. Vodu poté použijte k zalévání rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl škodí zdraví. Lepší je využít ji úplně jinak, na své si přijdou i děti
Zdroj obrázku: Pixabay

Boj proti škůdcům

Postřik z banánových slupek odrazuje hmyz. Zároveň působí jako prevence proti plevelu, který může na rostlinách parazitovat, odebírat jim živiny, nebo jim dokonce bránit v růstu. Tato metoda také zvyšuje úroveň hydratace rostliny. Pokud už nemáte pro banánové slupky další využití, poslouží vám jako kvalitní základ pro kompost. Urychlují rozklad dalších složek a samy se také rozkládají velmi rychle.

Přidat na Seznam.cz