Slug Garden

Proti škůdcům v zahradě působí česnek, ocet, káva nebo vazelína

Zahradničení může být obohacující činnost, ale může být také frustrující, když škůdci poškodí pěstované rostliny. Naštěstí existuje mnoho domácích produktů, které lze použít k odstrašení nebo kontrole škůdců na zahradě. V tomto článku prozkoumáme některé z těchto produktů a jak je lze použít.

Tyto potraviny vás škůdců spolehlivě zbaví

Prvním přírodním řešením proti škůdcům je česnek. Ten totiž představuje přírodní repelent proti hmyzu, který lze použít k odstrašení škůdců ze zahrady. Rozdrťte několik stroužků česneku a smíchejte je s vodou a poté nastříkejte roztok na rostliny. Silný zápach česneku pomůže udržet škůdce pryč.

Dalším řešením je ocet. Ocet je všestranný produkt, který lze na zahradě využít mnoha způsoby. Smíchejte stejné díly octa a vody a přidejte několik kapek saponátu. Použijte tento roztok k postřiku na rostliny k hubení mšic, vlnatek a jiných škůdců.

Mohlo by vás zajímat:  Teplé jídlo nemusí tělu vždy prospět. Zahřátí některé potraviny zbytečně ničí

Pokud pijete kávu, nevyhazujte sedlinu, ale raději ji použijte na zahradě. Kávová sedlina je totiž přirozený způsob, jak odpuzovat škůdce a hnojit půdu. Nasypte kávovou sedlinu kolem rostlin nebo ji přimíchejte do půdy, abyste odradili škůdce, jako jsou slimáci a šneci. Kávová sedlina obsahuje také dusík, který pomůže rostlinám růst.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda může být také použita k boji proti houbovým chorobám v zahradě. Smíchejte lžíci jedlé sody se čtyřmi litry vody a použijte ji k postřiku na rostliny, které jsou postiženy houbovými chorobami, jako je padlí.

Mohlo by vás zajímat:  Túje snadno ztratí svou zářivou barvu. Bez správné dávky hnojiva se neobejdou ani na podzim

Pivo lze také použít na zahradě jako metodu hubení škůdců. Slimáci jsou totiž k pivu přitahováni. Chcete-li využít pivo jako past na slimáky, umístěte malou nádobu, jako je mělká miska nebo víko zavařovací sklenice, do půdy v blízkosti postižených rostlin. Naplňte nádobu pivem a nechte přes noc uležet. Ráno vyjměte nádobu a slimáky zlikvidujte. Tato metoda je účinná, ale je důležité používat pivo střídmě, protože může také přilákat další hmyz do zahrady.

Zkuste také tato řešení

Další skvělé řešení je použití epsomské soli, která se běžně užívá pro koupele díky svému vysokému obsahu hořčíku a síry. Epsomskou sůl lze ale kromě koupelí použít také k podpoře růstu rostlin a odrazení škůdců. Smíchejte lžíci epsomské soli se čtyřmi litry vody a použijte ji k zalévání rostlin. Hořčík v epsomské soli pomůže rostlinám zesílit, zatímco síra odradí škůdce.

Mohlo by vás zajímat:  Při čištění koberců se mnozí zbytečně moří. Pro dokonalé vyčištění stačí obyčejná mouka

Můžete zkusit také obyčejnou vazelínu. Tu lze použít k lapení a hubení škůdců, jako jsou mšice a molice. Naneste tenkou vrstvu vazelíny na kus lepenky žluté barvy a umístěte ji do blízkosti rostlin. Žlutá barva přiláká škůdce, kteří následně ve vazelíně uvíznou.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/pests/insects-diseases-weeds/garden-pest-control/
Přidat na Seznam.cz