Plant With White Flowers Green Leaves Front Window

Toulcovka bude ozdobou interiéru díky domácímu hnojivu. Využít lze přebytky z kuchyně

Toulcovka patří k nejoblíbenějším pokojovým květinám, které potěší i bílými květy. Zároveň napomáhá zlepšit kvalitu ovzduší. Rostlina ale musí být štědře hnojena, jinak nepokvete a neodolá chorobám a škůdcům.

Pomohou banánové slupky

Rostlinu musíte postavit na světlé, ale ne příliš slunné místo. Důležité je hnojivo. Můžete si samozřejmě koupit vícesložkové v zahradnictví, ale také si ho vyrobit z domácích surovin, které máte po ruce. Vynikající je hnojivo z banánových slupek, které obsahuje hodně draslíku. Ten přispěje ke kvetení.

Mohlo by vás zajímat:  Prořezání je důležitý krok při péči o orchideje. Díky němu na jaře znovu rozkvetou

Jak hnojivo vyrobit? Nakrájejte slupku na menší kousky, vložte do litrové nádoby a dolijte převařenou vodou. Nádobu pevně uzavřete a počkejte den. Poté můžete hnojivo použít. Nepřehánějte to ale, stačí jednou za měsíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti plísni použijte česnek

Není-li stav rostliny dobrý, příčinou mohou být plísňová onemocnění nebo napadení škůdci. V takovém případě musíte hned jednat. Použijte česnekový lektvar. Vezměte hlavičku česneku, oloupejte stroužky a nalijte na ně litr převařené vody. Nechte louhovat minimálně 12, ale lépe 24 hodin. Česnek pomůže proti plísním na povrchu kořenového balu, ale roztokem můžete pomocí rozprašovače opatrně postříkat i listy.

Mohlo by vás zajímat:  V září zahradníci čelí několika typickým škůdcům a chorobám rostlin

Zalévejte odvarem ze zeleniny

Voda, ve které jste vařili zeleninu, obsahuje spoustu minerálů, které pomáhají rostlinám. Je tedy velká škoda ji vylít do odpadu. Můžete s ní proto toulcovku zalít, samozřejmě ale až poté, kdy zcela vychladne. Odvar zároveň nesmí obsahovat ani gram soli. Mnoho pěstitelů také doporučuje použít na zálivku kávu nebo čaj. Nehodí se pro alkalické druhy, ale při hnojení acidofilních rostlin, jako jsou vřesy, azalky nebo rododendrony, splní svůj účel. I toulcovka má ráda mírně kyselou půdu, takže jednou za několik měsíců ji můžete přihnojit studenou kávou nebo ředěným čajem.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/houseplants/fertilize-peace-lily/
Přidat na Seznam.cz