Beautiful Young Green Thuja Background Wooden Fence

Túje potřebuje přihnojit třikrát do roka

S tújemi se často setkáváme na zahradách, neboť v Čechách se těší velké oblibě. Jako každé jiné, nejen okrasné rostliny i túje vyžadují správnou péči. Nejenže vypadají dobře, mají i praktické využití jako živý plot, kdy jejich husté zelené větvě slouží jako ochrana před zvědavými sousedy a kolemjdoucími. Pro dosažení těchto funkcí je důležité správné hnojení.

Hnojení ve třech fázích

Hnojení je rozhodující pro správný růst, proto není dobré tuto část péče vynechat. Vhodný způsob je rozdělit hnojení do tří období, na jaro, léto a podzim. Poprvé byste hnojit měli na začátku března, podruhé v červenci a naposledy někdy na začátku října. Je nutné ale dát si pozor na to, jaké hnojení ve kterém období používáte, pokaždé totiž potřebuje rostlina něco jiného.

Mohlo by vás zajímat:  Túje potřebují pravidelné hnojení během celého roku

U každého z hnojiv zkontrolujte složení. Dusíkaté je třeba na jaře a v létě, kdy rostlina roste a potřebuje být silná. Naopak na podzim je vhodné dusík omezit a spíše použít prostředek s draslíkem, hořčíkem a fosforem. V průběhu zimy musí být túje v klidu, a pokud by měla moc dusíku, nestihla by zhnědnout, což by nakonec mohlo vést až k jejímu umrznutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Raději méně než více

Teď když už víte, kdy hnojit a jaké prvky jsou důležité, můžete se pustit do samotného hnojení. Jedna z možností je použít klasická hnojiva dostupná v obchodech. Vhodné je použít prostředky, které jsou určeny přímo pro túje. Pak je důležité dodržovat návod na balení, protože s každým přípravkem se zachází jinak. Raději použijte menší množství hnojiva, než je uvedeno na obalu.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie dělají rok co rok radost nádhernými květy, jejichž barvu lze dokonce měnit

Nemusíte se omezit jen na kupované prostředky. Budete tak mít jistotu, že rostlině neublížíte v případě, že by se jednalo o silnější přípravek. Přírodní hnojiva jsou bezpečná nejen pro túje samotné, ale i pro vás, vaši rodinu a mazlíčky. Nejvhodnější je hnůj nebo kompost. Navíc ušetříte, protože buď je pořídíte za výrazně nižší cenu, nebo pokud máte vlastní, budou zdarma.

Zdroj: https://www.fast-growing-trees.com/pages/plant-care-thuja-green-giants
Přidat na Seznam.cz