610

Proti krtkům fungují osvědčené triky našich babiček i moderní metody

Krtek na zahradě může natropit velkou neplechu. Odradit ho od pobytu zrovna na vaší zahradě není vždy jednoduché, ale rozhodně to není nemožné. Existuje hned několik metod, které můžete snadno vyzkoušet a většina z nich vás nebudou stát žádné (nebo skoro žádné) peníze. Krtek má na zahradě důležitou roli kvůli provzdušnění půdy a odstranění škůdců, ale zároveň ho tam nemůžete nechat neustále řádit.

Klasická metoda našich babiček

Plastová lahev na tyčce nevypadá sice na zahradě příliš hezky, ale proti krtkům stále funguje dobře. Jestli nechcete investovat vůbec nic do odstranění krtků ze své zahrady, můžete zkusit právě tento způsob. Zvuky, které bude lahev vydávat, bude zvířatům hodně vadit. Když je umístíte velmi blízko záhonů, jistě si užijete poměrně rychlý účinek této metody.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní listí se hodí do kompostu, jako mulč nebo k recyklaci

Přírodní způsoby pro odpuzení krtků

Stejně jako jiná zvířata, také tito hlodavci nemají rádi určité vůně. To můžete využít ve svůj prospěch. Narcisy, tymián nebo petržel je bude odpuzovat, protože jejich aroma vůbec nemají rádi. Jakmile vysadíte tyto rostliny blízko záhonů nebo míst, kde máte často krtince, můžete tato malá zvířata zastrašit. Navíc budete mít zahradu plnou krásných a voňavých rostlin.

611
Zdroj obrázku: Freepik

Pasti na krtky

V obchodech najdete také pasti, které skvěle fungují na krtky. Důležité je, abyste je pravidelně kontrolovali. Některé pasti jsou upravené tak, že zvíře pouze chytí a nepustí. V jiných najdou smrt. V každém případě je musíte kontrolovat, abyste vyhodili mrtvá těla do popelnice nebo vypustili živé krtky daleko od své zahrady do volné přírody.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivový sprej je šetrným, ale účinným řešením proti mšicím v zahradě

Chemické prostředky

Pořídit si můžete také některé přírodní oleje nebo prostředky, které budou hlodavce odpuzovat. Použít můžete ricinový nebo kafrový olej. Vždy se držte doporučení a dávkování na obalu přípravku, abyste neublížili zvířatům, záhonům nebo životnímu prostředí. Najděte si svou metodu pro zastrašení krtka a budete mít vždy krásnou zahradu bez krtinců.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/pests/animal/get-rid-of-moles/
Přidat na Seznam.cz