26806297

Dřevěná pergola, nebo z hliníku: rozhodněte se podle vlastních potřeb

Letní sezóna je ideální pro postavení nové pergoly. Mnoho lidí se rozhoduje, jestli pro ně bude lepší konstrukce ze dřeva nebo hliníku. Každá z nich má své klady i zápory. Hodně záleží na tom, co od ní očekáváte a jakého vzhledu chcete na své zahradě dosáhnout. Pomůžeme vám s rozhodováním a podíváme se společně na to, co od obou variant můžete očekávat.

Dřevěná pergola

Největší výhodou dřevěné pergoly je jejich vzhled. Rustikální, klasický a velmi hřejivý design bude vypadat nádherně na každé zahradě. Dřevo se skvěle hodí prakticky ke každému domu i stylu zahrady. Právě tento důvod je pro mnoho lidí rozhodující, když řeší materiál pergoly. Dřevo můžete také velmi jednoduše přizpůsobit svým potřebám. Stačí, když ho natřete jinou barvou.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinná strava je přirozenou cestou ke zdraví, která tělo navrátí do rovnováhy

Na druhou stranu existuje i několik nevýhod, které mnoho lidí odrazují. První věc je rozhodně cena, která nebude tak nízká, jak byste si přáli. A velmi důležitá je také údržba. Dřevo musíte pravidelně natírat, mořit a lakovat. Práce na tomto materiálu jsou důvodem, proč mnoho lidí odrazují. Musíte totiž o dřevo pečovat, abyste ho ochránili před hnilobou.

8702
Zdroj obrázku: Freepik

Hliníková pergola

Volba hliníku je ideální pro všechny, kdo chtějí mít na své zahradě pevný a odolný materiál. Jistě, nebude vypadat tak kouzelně jako dřevěná pergola, ale na druhou stranu se o ni nebudete muset příliš starat. Jsou také mnohem trvanlivější, protože vydrží i špatné povětrnostní podmínky a nehrozí jim hniloba. Navíc o ně nemusíte téměř vůbec pečovat.

Mohlo by vás zajímat:  Pískavice řecké seno dodá jídlům orientální chuť a důležité živiny

Hliníkové pergoly mají velmi moderní a elegantní vzhled, který se mnoha lidem líbí. Jestli máte moderní dům, bude se k němu hodit také moderní pergola. Pořizovací cena možná bude dokonce vyšší než u dřeva, ale jistě se vám vyplatí. Z dlouhodobého hlediska za ně zaplatíte méně, protože nebudete muset kupovat barvu, lak nebo materiál opravovat.

https://hansohome.com/blogs/all-about-pergolas/best-pergola-material
Přidat na Seznam.cz