Bobkovy List1

Bobkový list není jen obyčejné koření, pomáhá také léčit. V jistém směru však může uškodit

Bobkový list se využívá v české kuchyni poměrně četně, málokdo ale zná jeho skutečný pozitivní účinek na lidské zdraví. V určitém směru může ovšem uškodit. Zjistěte pozitivní vlastnosti bobkového listu, kterých využijete i mimo kuchyni, i rizika s ním spojená.

Z bobkového listu můžete připravit nejrůznější sirupy, tinktury a infuze, které vašemu zdraví maximálně pomohou. Infuze z bobkového listu se doporučují například lidem, kteří trpí na větší bolesti kloubů i svalů. Pokud tedy trpíte na bolesti například po úrazu, takový produkt vám rozhodně pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Majoránka není jen obyčejné koření. Snadno se pěstuje a působí blahodárně na lidské zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Pro krásnou a zdravou pleť

Bobkový list má také blahodárně účinky na kůži a pleť. Trpíte na akné nebo problémy s pletí? Připravte si tinkturu z bobkového listu a využijte ji pro péči o vaši pleť. Skvěle bobkový list pomáhá také v případě, že trpíte na záněty kůže kdekoliv po těle. Taková zánětlivá místa můžete ošetřit bobkovým listem.

Pozor na žaludeční problémy

Oblíbili jste si tinktury nebo infuze z bobkového listu? Pozor na nežádoucí účinky. Kromě pozitivních vlastností totiž tento typ koření má vliv také na žaludek a celkové zažívání. Vzniklé problémy mohou vést až ke krvácení.

Mohlo by vás zajímat:  Lipový sirup si oblíbí všichni milovníci lidové medicíny. Nejen v zimě prokáže své účinky
Zdroj obrázku: Freepik

Bobkový list a jeho účinky

S jakými problémy vám může ještě vavřín vznešený pomoci? Listy vavřínu v malé míře příznivě podporují trávení i celkovou funkci metabolismu, zejména při problémech se zvýšenou hladinou cukru v krvi. Pomáhá také při revmatismu nebo dně.

Je skvělým pomocníkem nejen při bolestech kostí a kloubů, ale také při celkové únavě nebo nepříjemných bolestech v kříži či sedacího nervu. Je blahodárný při menším kašli nebo nachlazení, tlumí také bolesti hlavy. Obklady z bobkového listu pomáhají nejen na záněty kůže, ale také na oteklé končetiny, při regeneraci po úrazu nebo v případě artritických bolestí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/5-possible-uses-for-bay-leaf
Přidat na Seznam.cz