Beetle Fern Leaves

Zbavit se otravného hmyzu dá někdy zabrat. Pomůže však kouzelná bylinka, kterou si každý snadno vypěstuje

Hmyz patří mezi bezobratlé živočichy. Mají třídílné tělo a tři páry nohou, pár tykadel a složené oči. Jsou to malincí tvorové, kteří ale mohou nadělat velkou paseku, a to nejen v domácnosti, ale také na zahradě. Některý hmyz sice může dorůst do větších velikostí, nic to ale nemění na tom, že mohou přenášet různé nemoci. I když je hmyz nezbytnou součástí přírody, poradíme, jaké rostliny si domů pořídit, abyste se hmyzu zbavili.

Většina lidí má z hmyzu strach

Mnoho lidí nemá hmyz rádo. Když vidí hmyz, děsí se, utíkají. I když jsou to lidé, kteří jinak milují přírodu a rádi se v ní procházejí, hmyz a pavouky rádi nemají. Většina hmyzu žere mršiny, rostliny nebo maso, ale pokud se rozhodnete proti hmyzu bojovat, musíte přesně vědět jak. K tomu vám pomohou některé rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Na mouchy v domácnosti bez složitostí, nejlépe fungují jednoduché metody

Hmyz může přenášet pyl, ale dejte si také pozor, kam vyhazujete odpadky nebo zbytky jídel. U nich se právě hmyz hromadí a není výjimkou, že se hmyzu budete jen obtížně zbavovat. I když si koupíte chemické prostředky na odstranění hmyzu, nemusí všechny fungovat. Navíc jimi ohrožujete také své zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky pomohou proti hmyzu

Jestli nevíte, jaká rostlina vám pomůže s odstraněním hmyzu, poradíme vám. Máta je bylinka, která je velmi aromatická, a právě díky tomu se vám hmyz nebude v domácnosti potulovat. Máta se používá hlavně v kuchyni, má zdravotní přínosy a můžete s ní vyléčit některé neduhy.

Mohlo by vás zajímat:  Na pastičky zapomeňte. Zbavit domov myší jde i mnohem chytřeji

Udělejte z máty odvar, počkejte, až vychladne, a přelijte ho do nádoby s rozprašovačem. Postříkejte jím prostory, na kterých se často zdržuje hmyz. Nastříkat mátu můžete do všech štěrbin v domácnosti a nezapomeňte také na tmavé kouty. Budete mít doma příjemnou vůni bez použití osvěžovačů a také se zbavíte otravného hmyzu. Proti hmyzu navíc můžete bojovat také levandulí, kterou můžete pověsit například na terasu nebo vložit do šatní skříně.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/10-worst-garden-insect-pests-and-how-to-get-rid-of-them/
Přidat na Seznam.cz