Linseed Grains Table Linum Usitatissimum

Pro zdravé trávení a krásné vlasy. Lněné semínko je malý zázrak, který je škoda nevyužít

Lněné semínko je cenným zdrojem nejen vitaminů, ale také dalších látek. I když má spoustu prospěšných vlastností pro naše tělo, mnoho lidí o něm neví. Přitom se dá použít nejen vnitřně, ale také se bude hodit na vlasy nebo pokožku. Jak lněné semínko funguje a kde ho můžete koupit? Superpotravina, která může ovlivnit vaše zdraví, byla objevena již před mnoha desítkami let.

Lněné semínko se bude hodit pro vaše zdraví

Lněné semínko dnes můžete koupit nejen v obchodech se zdravou výživou. Objevuje se téměř všude, protože lidé pochopili, že je pro tělo vhodným prostředkem, jak doplnit nejen vitaminy, ale také minerály a další látky. Obsahuje vitaminy A, D nebo K, ale také zinek, mangan nebo hořčík. Kromě toho z něj dostanete také kyselinu listovou nebo vlákninu, která pomůže střevům a navíc dodá pocit sytosti.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčatový džus

Lněné semínko dokáže vyléčit spoustu zdravotních problémů. Pomáhá například při zánětech v krku nebo žaludečních vředech. Zbavíte se plynatosti, průjmu a zácpy. Ve lněných semínkách najdeme slizové látky, které zaručí, že vlasy budou hebké a zdravé, také pomůže pleti bojovat proti akné a dalším nečistotám. Ovlivňuje i proces hubnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Hodí se lněné semínko pro každého?

Jeho použití je velmi jednoduché. Stačí semínka zalít horkou vodou, nechat chvíli stát a nakonec můžete směs použít nejen zevně, ale také ji můžete popíjet během celého dne. Přidat ho můžete místo vloček například do jogurtu nebo mléka. Musíte ho ale pořádně rozkousat, aby mohlo v těle působit. Můžete si z něj vyrobit kondicionér na vlasy nebo šampon, který se bude hodit například na kudrnaté vlasy.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme sázet zeleninu, bylinky nebo květiny

Dávejte si ale pozor, jaké množství lněného semínka sníte. Někde se uvádí, že vhodné množství je 50 g, někdo doporučuje pouze 30 g. Vláknina je pro naše tělo velmi důležitá, budete po ní sytí a navíc uklidňuje střeva. Neměly by ho ale jíst těhotné nebo kojící ženy. V případě nevolnosti nebo bolesti břicha byste si ho také měli odpustit.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/benefits-of-flaxseed
Přidat na Seznam.cz