Small Ants Climbing Branches

Na mravence jde vyzrát jednoduchou domácí metodou. Svými účinky předčí kupované odpuzovače

Mravenci na zahradě nejsou vždy škůdci, ale může nastat situace, kdy jich bude příliš. Majitelé růží, juky, pivoněk a dalších květin by se měli zamyslet nad tím, jestli by jejich množství na zahradě neměli omezit. Naštěstí existují přírodní a velmi levné způsoby, díky kterým se jich zbavíte, aniž byste museli používat chemické přípravky.

Jsou mravenci škůdci?

Mravenci na zahradě nejsou vždy v pozici škůdců. Neživí se rostlinami, ale naopak kypří půdu a roznáší semena rostlin. Problém nastává, jakmile se chtějí prokousat k nektaru skrz okvětní lístky poupat. To nepotěší žádného zahrádkáře. Výsledkem je, že květiny na zahradě tolik nekvetou, protože mravenci tímto způsobem poškozují mladé části rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Listy čerstvého špenátu z parapetu rovnou do talíře. Pěstování je velmi snadné a rychlé

Dalším problémem, který je ještě větší, je jejich obliba v mšicích. Chrání je totiž před ostatními škůdci, takže se mšice mohou rychle a snadno rozmnožit na zahradě a celou ji zničit. Jakmile se rodina mravenců začne zvětšovat, přijdou do zahrady také mšice a další škůdci. Tyto důvody patří mezi hlavní, proč se lidé chtějí mravenců na pozemku zbavit. Jak to udělat ekologickým způsobem?

Zdroj obrázku: Freepik

Boj proti mravencům na zahradě

Pěstujete na zahradě rajčata? Jestli ano, máte vyhráno. Proti mravencům vám totiž pomohou listy rajčat. Jakmile uvidíte, že mravenci začínají napadat poupata růží nebo jiných květin, měli byste rozmístit listy rajčat na několik míst. Během pár dnů se mravenci vytratí a již nebudou navštěvovat vaši zahradu. Rychle poznají, že tam pro ně není nic k jídlu.

Mohlo by vás zajímat:  Pozitivní návyky zlepší náladu i náš vzhled. Hubnutí nemusí být dřina

Rajčatové listy jsou jako způsob hubení mravenců na zahradě nejen zcela zdarma, ale také jde o ekologickou a velmi efektivní metodu. Pokud na zahradě nepěstujete rajčata, zkuste se zeptat sousedů, zda si můžete ustřihnout pár listů u nich. Uvidíte, že je budete potřebovat jen na pár dnů a všichni škůdci z vaší zahrady zmizí.

Zdroj: https://www.walterreeves.com/food-gardening/tomato-leaves-soaking-to-make-insecticide/
Přidat na Seznam.cz