Houseplant Rustic Wooden Table

Správná zálivka a výživná hnojiva dokážou s pokojovými rostlinami zázraky. Budou ozdobou celého bytu

Květiny potřebují naši péči, lásku a dostatek vody. Mezi největší hříchy při péči o pokojové rostliny patří přílišná zálivka nebo používání nevhodných hnojiv. Jakých pravidel byste se měli držet při péči o pokojové rostliny? Poradíme vám, jak byste měli rostliny zalévat, aby se jim u vás dařilo doopravdy dobře.

Tipy na zalévání pokojových rostlin

Nejdůležitější pro zalévání rostlin je správný druh vody. Nejlepší je sáhnout po odstáté vodě o pokojové teplotě. Zalévat ale můžete také dešťovou vodou. Nejlepší je nechat ji přes noc a zalévat pouze ráno. Jestli chcete rostliny rychle posílit, měli byste sáhnout po minerální vodě. Na pokojové rostliny používejte neperlivou, vysoce mineralizovanou nebo mírně sycenou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Slupka z okurek vyžene mravence, využití najde také při úklidu a péči o pokožku

Na zalévání můžete používat také vodu ze zeleniny nebo po uvaření rýže. Voda ale nesmí být slaná. Jednou za čas můžete rostliny dokonce zalít akvarijní vodou. Jestli chcete mít nádherné a velké listy, měli byste sáhnout po speciální směsi. Nařeďte pivo s vodou v poměru 1 : 1 a používejte jednou za dva týdny. Tímto roztokem můžete také postříkat listy, aby získaly nádherný vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak podpořit růst rostlin přírodními hnojivy?

Pro lepší zdraví, velikost a květenství u pokojových rostlin byste měli používat také přírodní hnojiva. V obchodě najdete hodně chemických prostředků, ale přírodní varianty jsou vždy mnohem lepší volbou. Použít můžete například banánové slupky. Stačí je nakrájet na menší kousky, zalít vodou, uzavřít do nádoby a nechat odstát přes noc.

Mohlo by vás zajímat:  Zalévání zahrady je důležité i po skončení léta

Připravit si ale můžete také kvasnicový roztok. Droždí je velmi účinným hnojivem, které můžete využít u pokojových i zahradních rostlin, ovoce i zeleniny. Droždí rozpusťte v malém množství teplé vody s cukrem. Až bude droždí dokonale rozpuštěné, smíchejte ho se sklenicí studené vody. Touto směsí můžete pokojové rostliny zalít.

Zdroj: https://www.hyanniscountrygarden.com/watering-and-fertilizing-houseplants/
Přidat na Seznam.cz