Aloe Plant With Wet Drops Close Up

Nápoj z aloe vera pomůže udržet štíhlou linii a doplní zásadní vitaminy. Ne ovšem vždy

Nápoje z aloe vera jsou velmi oblíbené, a to zejména v letním období. Můžete je koupit prakticky v každém obchodě, ale dávejte si pozor, na jaké narazíte. Aloe vera je sice zdravou rostlinou, ale musíte koukat na obsah složení daného nápoje. Ne každý totiž bude zdravý. Podle odborníků je velmi snadné koupit produkt, který má do pravého nápoje daleko.

Jak poznat, že je nápoj skutečně z aloe?

Šťáva z aloe vera je nejen velmi chutná, ale také obsahuje cenné látky, které pomohou našemu tělu dostat se do formy. Vitaminová bomba, tak by se nápoji dalo říct. Obsahuje totiž vitaminy A, C nebo E, ale také kyselinu listovou nebo zinek, vápník a železo. A jaké má tato šťáva vlastnosti? Vyčistí tělo od škodlivých látek, ale také vylepší činnost střev.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit plesnivé rajče je škoda. Díky jedinému triku z něj budete těžit po celý rok

Budete se cítit lépe také proto, že snižuje hladinu cukru v krvi a navíc uleví od zácpy. Zmírní záněty, kromě nápoje můžete mít aloi doma jako rostlinu a pravidelně využívat gel z jejích listů. Můžete si gel natírat po celém těle, abyste získali potřebnou hydrataci. Nejlepší variantou je sehnat 100% džus. Ten můžete najít v lékárnách i speciálních obchodech se zdravou výživou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se ošálit

Šťávu si můžete jednoduše vyrobit také sami doma. Vhodným nápojem bude takový, který bude obsahovat vysoké množství aloe vera. Kvalitní nápoj poznáte podle toho, kolik aloe vera v něm najdete. Některé jsou také doplněné cukry, na ty si dávejte pozor. Sladidla nejsou v tomto nápoji vítaná.

Mohlo by vás zajímat:  Ovoce s minimem cukrů, ale plné prospěšných látek – to je lahodné avokádo

Přírodní produkty by měly být tvořené opravdu jen tím, co vydala příroda. Zlepšováky a podobné konzervanty nejsou vhodné, protože tělu mohou naopak více uškodit. Dobré nápoje jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí zůstat štíhlí, navíc jsou vhodné také pro celiaky. Rozhodně byste měli nápoj z aloe alespoň vyzkoušet, abyste jeho účinky poznali.

Zdroj: https://fushiwellbeing.com/blogs/all/how-to-choose-a-good-quality-aloe-vera-juice
Přidat na Seznam.cz