Petunia Flowers Blooming Spring Time

Pro bohaté kvetení potřebují petúnie především dostatek živin

Květy petúnií vypadají nádherně na každém balkonu, terase i zahradě. Tvar malých misek je naprosto jedinečný a pořídit si je navíc můžete v mnoha barvách. Stejně jako všechny ostatní rostliny také petúnie si zaslouží trochu lásky a přírodního hnojiva. Bez toho nemůžete očekávat, že vám neustále nádherně pokvetou a získáte bohaté květenství. Poradíme vám, čím je hnojit.

Proč petúnie vadnou?

Důvodů, proč máte najednou horší květiny, je celá řada. Možná jste je nedali na to nejlepší místo nebo mají příliš suchý substrát. Znamenat to může také nedostatek živin. Pro tyto květiny je velmi důležitý draslík, a proto jim ho musíte dodat pomocí hnojiva. Spolehněte se na přírodní zdroje, protože chemické prostředky nebudou dobré pro rostlinu ani vaši peněženku.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbeným muškátům stačí ke spokojenosti málo. Časté chyby je ale mohou i zahubit
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo ze zbytků

Největším zdrojem draslíku, který můžete využít, jsou banánové slupky. Navíc se v nich nachází také hodně fosforu, což petúniím rozhodně neublíží. Hnojivo ze slupek si připravíte velmi jednoduše. Stačí, když je vložíte do misky, zalijete čistou vodou a necháte dva nebo tři dny odstát. Směs potom nařeďte vodou v poměru 1 : 1 a použijte na zalévání jednou za měsíc.

Hnojivo v prášku

Z banánových slupek si můžete vyrobit také prášek, který bude skvělým hnojivem. Slupky důkladně očistěte a usušte na slunci nebo v troubě. Potom slupky rozemelte v mlýnku nebo hmoždíři. Výsledným produktem bude světlý prášek. Jednu nebo dvě čajové lžičky nasypte do květináče a promíchejte s horní vrstvou půdy. Tím rostlinám poskytnete hodně živin.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle čerstvé díky obyčejným zápalkám

Základní požadavky petúnií

Pro petúnie je velmi důležitá poloha. Ideální je teplé a slunné místo, takže je klidně dejte na jižní balkon nebo parapet. Zároveň nesnáší silné poryvy větru, které ničí květy i zbytek rostlin. Substrát musí být úrodný, humózní a propustný. Nezapomeňte mít také po ruce postřik na mšice, protože jim petúnie většinou chutnají.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/keep-petunias-blooming.html
Přidat na Seznam.cz