Balcony 979257 1280

Přivítejte jaro barevnými květy v truhlících. Ty nejlepší odolají i ranním mrazíkům

Užijte si pestré barvy jara v podobě krásných květin zasazených do truhlíku. Některé druhy potěší snadným pěstováním a zároveň dostatečnou odolností proti nízkým teplotám, které jsou na začátku jara běžné a mohou způsobit poškození kvetoucích rostlin.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud si chcete zpříjemnit jarní měsíce, na nic nečekejte a pusťte se do sázení truhlíků plných krásně kvetoucích rostlin. Jarní květiny nabízí mnoho barevných variant pro vytvoření originálních kombinací, které se budou skvěle hodit k vašemu interiéru či jako venkovní výzdoba. Když si správně vyberete, můžete se z barevného kvetení těšit i několik dlouhých týdnů.

Mohlo by vás zajímat:  Živý plot zahradu zútulní a schová ji před zvědavými sousedy. Možnosti jsou široké, stačí si vybrat

Jarní květiny se snadným pěstováním a odolností proti nízkým teplotám

Při výběru jarních rostlin, které budete chtít využít hlavně jako dekoraci do venkovních podmínek, nezapomínejte na to, že stále mohou přijít chladné až mrazivé teploty. Z toho důvodu je důležité vybrat správný druh jarních květin nejenom s ohledem na barvu květu, ale především podle jejich schopnosti odolávat chladu. Pro takové účely jsou ideální prvosenky nebo narcisy, které nezaskočí ani případná nižší teplota a zachovají si své krásné kvetení.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek podzimu je jako stvořený pro množení muškátů. Na jaře nás potěší ještě větší záplava květů

Ať to hraje všemi barvami

Dekorace s jarními květinami může být jednobarevná, ale proč se zbytečně ochudit o pestrou paletu nejrůznějších barev, když existuje takové množství krásně kvetoucích květin? Skvělým příkladem jsou například tulipány nebo hyacinty, které najdete skutečně v celé řadě barev, odstínů i jednotlivých kombinací. Snadno si tak vytvoříte dekoraci přesně podle vašeho přání.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nezapomínejte na další dekorace

Aby byl celkový dekorační dojem kompletní, nesmíte zapomínat také na další dekorace. Může jít o pěkné dřevěné prvky, barevný truhlík či veselé postavičky. Dobře fungují i různé mašle či podobné barevné drobnosti, s jejichž pomocí dotvoříte celkový příjemný dojem.

Přidat na Seznam.cz