Sugar 2510533 1920

Lžíce známé sladké látky pomůže na zahradě, ale umí prospět také kráse

Často kritizovaný cukr je nedílnou součástí naší kuchyně. Stejně dobrou službu ale udělá i v jiných oblastech. Pomáhá s životností potravin, obsahuje antibakteriální složku a dokáže bojovat proti silné špíně. Tato levná surovina dokáže zázraky, a to nejen na zahradě.

Pro včely

Tento pracovitý hmyz se velmi často při sbírání pylu unaví. Pro svou činnost proto potřebují více vitality, kterou nemají kde rychle načerpat. Umístěte proto do své zahrady lžíci, na kterou umístíte roztok z 2 lžic cukru a 1 lžíce vody. V této oáze nasbírají včely dost energie na to, aby doletěly do úlu.

Záchrana vadnoucích květin

Cukr, přimíchaný do hlíny, podporuje prospěšné bakterie a mikroorganismy. Tyto následně vytváří nehostinné prostředí pro hlístice, které napadají kořeny. Prospěšné je pro květiny také zalévání vodou, smíchanou se dvěma lžícemi octa a dvěma lžícemi cukru. Pro extra výživu postačí zalévání tímto roztokem jednou za pár dní. Déle čerstvé vydrží květiny ve váze, do které opět přidáte cukr i ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Proměňte svou zahradu v koutek Provence. Oblíbenou levanduli si můžete jednoduše namnožit

Přírodní past

Smíchejte hrnek teplé vody, čtvrt hrnku hnědého cukru a čtvrt lžičky droždí. Tento sladký lektvar nalijte do spodní poloviny rozříznuté PET láhve.  Horní část láhve položte do spodní, hrdlem dolů, slepte je a spodní část omotejte (nebo přebarvěte) na černo. Tuto past umístěte na několik míst. Tmavé místo, které zavání oxidem uhličitým, to komáři milují.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Péče o tělo

V podobě moučky lze použít cukr, smíchaný s jednou lžicí olivového oleje, na očištění špinavých rukou. Pokud smícháte moučkový cukr s hodně kvalitním olejem, pomůžete svým striím trochu „zmizet.“ Pro skvělý peeling smíchejte cukr krystal a za studena lisovaný olej. Takto ho lze použít nejen na pokožku, ale také na rty. Sypete-li cukr na ránu opakovaně, pomáháte, díky antibakteriální složce, zabránit šíření mikroorganismů.

Mohlo by vás zajímat:  Majonéza není na listy rostlin vhodná, lesk jim přirozeně dodají hnojiva

Cukrová pasta pro ženy

  • 350 g cukru
  • 60 ml vody
  • 60 ml šťávy z citronu

Směs těchto surovin přivedeme, za občasného míchání, k varu a poté stáhneme teplotu na nejnižší stupeň, na kterém 10-12 minut vaříme. Teplota této pasty by se měla pohybovat mezi 118 a 120 °C. Hotovou pastu nalijeme do sklenice. Hustota takové pasty připomíná tekutější med a její barva je zlatá či žlutá. Špachtlí naneseme směs na tělo a na daná místa přiložíme látku, kterou následně strhneme proti směru růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Nepodceňujte pracovní oblečení. Komfort je na prvním místě

Využít jej lze i v domácnosti

Pouhá čtvrtina hrnku Vám pomůže vyčistit mlýnek na kávu i na koření. Skvělá je také kombinace cukru a teplé vody. Kašičku naneste na skvrnu od trávy, a nechte ji působit po dobu dvou hodin. Pro dlouho čerstvé pečivo umístěte pár kostek cukru do chlebníku. Stejný efekt bude mít přibalení kostky cukru k zákuskům a tvrdému sýru, kterému déle zabrání v plesnivění.

Přidat na Seznam.cz