Cutting Snowflake Christmas Decor

Příroda nabízí mnoho materiálu pro tvoření vánočních dekorací

Vánoční výzdoba přírodními materiály se stává stále populárnější volbou, protože přináší do domů krásu jednoduchosti a spojuje nás s přírodou. Použití přírodních materiálů na vánoční výzdobu může být kreativní a udržitelný způsob, jak vytvořit vánoční atmosféru. Zde je několik nápadů, jak využít přírodní materiály při zdobení na Vánoce.

1. Smrkové větvičky a girlandy: Smrkové nebo jedlové větvičky jsou klasickým vánočním materiálem. Můžete je použít k vytvoření vánočních girland, věnců nebo dekorativních svazků. Girlandy můžete obtočit kolem zábradlí, věnce pověsit na dveře a svazky umístit na stůl nebo parapet.

2. Borovice a jiné jehličnaté větve: Borovice a další jehličnaté stromy poskytují krásné zelené větve, které můžete použít do vánoční výzdoby. Vytvořte z nich věnce, závěsy nebo je umístěte do vázy jako vánoční středovou výzdobu.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní květiny ozdobí zahradu i době, kdy příroda odpočívá

3. Šišky: Šišky jsou skvělým přírodním materiálem na vánoční výzdobu. Můžete je obarvit, potřít třpytkami nebo nechat přirozené a umístit je do vázy, vánočního stromečku nebo je použít k vytvoření vánočního věnce.

4. Větve ovocných stromů: Ovocné stromy, jako jsou jabloně, hrušně nebo třešně, mohou poskytovat krásné větve s květy nebo různými texturami k vytvoření originální vánoční výzdoby. Větve můžete postavit do vázy a ozdobit je vánočními koulemi nebo svíčkami.

High Angle Person Painting Pine Cones Christmas
Zdroj obrázku: Freepik

5. Suché květiny: Suché květiny, jako jsou růže, hortenzie nebo eukalyptus, jsou vynikajícím materiálem pro vánoční výzdobu. Můžete je použít do věnců, aranžmá nebo je připevnit k dávkám vánočního stromku.

Mohlo by vás zajímat:  Vůně Vánoc vytvoří doma kouzelnou atmosféru

6. Různé ořechy a skořápky: Ořechy, jako jsou vlašské nebo lískové ořechy, mohou být využity jako součást vánoční výzdoby. Můžete je natřít zlatou nebo stříbrnou barvou a vytvořit z nich ozdoby na stromeček nebo je umístit do vázy.

7. Jutové provázky a stuhy: Jutové provázky a stuhy jsou skvělým přírodním doplňkem pro vánoční výzdobu. Můžete je použít k obalování dárků, vázání věnců nebo vytváření ozdob.

8. Sušené citrusy: Sušené plátky citronů, pomerančů nebo grepů mohou být použity k vytvoření originální vánoční výzdoby. Můžete je provléknout provázkem a vytvořit vánoční girlandy nebo je připevnit k věncům.

Mohlo by vás zajímat:  Toaleta bude hygienicky čistá díky přírodnímu antibiotiku za pár korun. Tento trik je stále populárnější

9. Vavřínové věnce a svazky: Vavřínové listy jsou krásným přírodním materiálem na vánoční výzdobu. Vytvořte z nich věnce, stromečkové ozdoby nebo je použijte k ozdobení vánočního stolu.

Použití přírodních materiálů na vánoční výzdobu může přinést do vašeho domu krásu a jedinečnost. Navíc je to ekologický způsob, jak si užít vánoční čas a propojit se s přírodou. Nechte svou kreativitu volně plynout a vytvořte si vlastní vánoční dekorace s využitím těchto krásných přírodních materiálů.

Zdroj: https://www.woodlandtrust.org.uk/blog/2022/12/foraged-christmas-decor/
Přidat na Seznam.cz