Close Up White Peace Lily Species Spathiphyllum Cochlearispathum

Okouzlující křídlové květiny si potrpí na dostatek živin. Nejlepší hnojiva najde každý ve své kuchyni

Křídlová květina je jedna z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Potěšit dokáže nejen krásnými pevnými listy, ale i originálními bílými květy. Rostlina však není jen dekorativní, dokáže zlepšit i kvalitu vzduchu filtrováním jedovatých látek ze vzduchu. Tato kvetoucí rostlina potřebuje časté hnojení. Nemusíte ale utrácet peníze za drahá chemická hnojiva, můžete si je jednoduše připravit i doma.

Dopřejte rostlině správné podmínky

Křídlová květina může kvést nepřetržitě po celý rok, ale pouze pokud má správné podmínky, a ty není obtížné splnit. Někdy stačí rostlinu umístit na jasné, ale ne příliš slunečné místo a pravidelně kropit listy vodou. Častěji se musí těmto květům pomoci různými hnojivy. Hnojiva můžete koupit přímo na křídlový květ, nebo použít univerzální hnojivo, které můžete snadno pořídit v zahradních potřebách.

Mohlo by vás zajímat:  Lilie míru může kvést po celý rok. Domácí hnojiva jí k tomu pomohou

Nic vám však nebrání v tom, abyste si hnojivo na květiny jednoduše připravili doma z produktů, které má každý z nás po ruce. Nemusíme nikoho přesvědčovat, že banány by měly být zařazeny do stravy. Bohužel slupka z tohoto ovoce většinou končí v koši. Málokdo o tom ví, ale můžete si z ní připravit výborné hnojivo pro květiny. Stačí slupku vložit do vody, se kterou zaléváte květiny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Česnek pro květiny

Často se může stát, že okřídlené květiny jsou napadené škůdci nebo různými plísňovými chorobami. Když se potvrdí naše podezření, musíme jednat okamžitě, protože ignorování tohoto problému může způsobit šíření nemocí na zdravé exempláře. Na pomoc nám může přijít česneková směs se svými jedinečnými vlastnostmi.

Mohlo by vás zajímat:  Také rostliny si zaslouží jednou za čas pořádnou očistu. Ke kráse napomůže i obyčejný banán

Stačí připravit hlavu česneku, oloupat ji a zalít litrem převařené vody. Je dobré celé zamíchat a počkat minimálně 12 hodin, ale je lepší tento čas prodloužit na 24. Příprava domácího přípravku z česneku pomůže zbavit se plísní na povrchu u kořenů, ale také stojí za to nalít ho do rozprašovací láhve a v případě potřeby postříkat ozdobné listy.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/peace-lilies
Přidat na Seznam.cz