Ice Plant 2656026 1920

Na žádné zahradě nesmí chybět omamné květiny, které nejsou náročné a přežijí roky

Renovujete zahradu a rádi byste si ji zkrášlili krásnými květinami? Jedná se o nejčastější otázku zahrádkářů: Jaké rostliny zasadit, aby nebyly náročné a aby vypadaly krásně? Mnoho zahrádkářů si mnohdy nedokáže poradit, a tak raději zasadí keře či stromy. Ne vždy tomu tak musí být. Existují totiž rostliny, které jsou odolné, nenáročné a zahradu dokážou rozzářit překrásnými květy.  

Pivoňky

Jedná se o trvalky, jichž existuje mnoho druhů, a dá se říci, že všechny můžeme pěstovat na svých zahradách. Pivoňky pochází z Asie, kde symbolizují bohatství a hojnost. Není divu, jejich krása je opravdu omamná. Dokážou vyrůst do výšky až dvou metrů a tvoří shluky půvabných květů v růžové, červené, ale například i v bílé barvě. Pěstování pivoněk není nikterak náročné. Bude stačit, když rostlinám dopřejete teplé a slunné místo s dobře odvodněnou a zároveň vlhkou půdou.

Mohlo by vás zajímat:  Banánová slupka je ideálním hnojivem pro zahradní růže
Zdroj obrázku: Pixabay

Denivka

Denivka patří mezi okrasné rostliny, které jsou vysazovány již dlouhá desetiletí. Jsou nenáročné a dokážou vám odpustit i nepravidelnou zálivku a suchou zeminu. Denivky mají výhodu v tom, že jejich kořenový systém je uložen hluboko v zemi a je hustý. Rostliny lze zasadit v různých barvách. Například žluté, oranžové, červené, a dokonce i v růžové, což je jistě méně vídaná barva. Aby rostliny byly vysoké, bohatě kvetly a vypadaly zdravě, vyplatí se je zasadit do úrodných a dobře odvodněných půd na polostinná místa.   

Mohlo by vás zajímat:  Stinné kouty zahrad nemusí zůstat prázdné. Pro některé druhy rostlin jsou tato místa ideální

Karolínská juka

Překrásná a vždyzelená rostlina z čeledi Asparagus. Tvoří husté shluky listů, ze kterých vyrůstá několik stonků, na jejichž koncích jsou umístěné krémově zbarvené nebo bílé květy ve tvaru zvonku. Kvetou na přelomu června a července. Nenechte se mýlit krásou této rostliny, není náročná, naopak. Dokáže krásně kvést i v suchu a je odolná vůči vysokým teplotám. A co je nejlepší? Jen velmi zřídka ji napadnou škůdci. Má ráda dokonale propustnou půdu, která nemusí být hojně vyživena.

Mohlo by vás zajímat:  Minirůže jsou krásným doplňkem interiéru i slunných skalek
Zdroj obrázku: Pixabay

Rododendron

Jedná se o rostlinu, která má dlouhou životnost. Rododendron již potřebuje nějakou péči, ale lze ji jednoduchým způsobem splnit. Nejdříve bude třeba zajistit prostor, který je chráněný před slunečními paprsky, a naopak poskytnout vlhkou půdu s kyselým pH. Buďte trpěliví, tato rostlina roste pomalu, ale z výsledku budete nadšení. Pokud rododendron do zahrady vysadíte, při správné péči se z něj můžete těšit dlouhá léta. Pouze na zimu bude třeba rostlinu chránit před větrem a mrazem. Na jaře byste měli odstranit všechny suché květy.  

Zdroj: https://getpotted.com/inspiration/gardening-tips/top-14-unpretentious-plants-for-your-garden/
Přidat na Seznam.cz